چین به ژاپن و تایوان اجازه ماهیگیری نمی‌دهد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

چین به تایوان و ژاپن که قصد دارند درباره حق ماهیگیری در آبهای مجاور جزایر مورد منازعه دیائویو در دریای شرقی گفت و گو کنند با اعزام چند فروند کشتی هشدار داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا روزنامه ژاپن نیوز روز سه شنبه نوشت: توکیو و تایپه امیدوار هستند که مذاکرات پیش رو بتواند به آنها برای همکاری های بیشتر در این بخش از دریای شرقی مساعدت کند و همزمان واکنشی به چین باشد که خود را مالک بلامنازع این جزایر می داند.
کشتی های گشتی چین به این منطقه اعزام شده اند تا اجازه ندهند این منطقه به بخشی از همکاری های دو طرف به بهانه تقسیم بندی حق ماهیگیری تبدیل شود.
دریای شرقی مانند دریای جنوبی از جمله نواحی است که چین با برخی از کشورها و مناطق از جمله ژاپن و تایوان بر سر آن منازعات طولانی مدتی دارد.
ژاپن اما می گوید که مذاکرات با تایوان از این هفته برای سه روز برگزار می شود و حالا به نظر می رسد که حضور گشتی های چینی در این منطقه به این موضوع مربوط است.
مذاکرات بر اساس گزارشی که خبرگزاری کیودو منتشر کرده است از امروز سه شنبه با حضور مقام های شیلات دو طرف برگزار می شود و به حق ماهیگیری در محدوده این منطقه در فصل ماهیگیری سال 2019 میلادی مرتبط است.
تایوان هم مانند ژاپن و چین این جزایر را از آن خود می داند جزایری که چین دیائویو، تایوان تیائویوتای و ژاپن سنکاکو می نامند از سال 2013 میلادی تایوان و ژاپن توانستند برای ماهیگیری در بخش هایی از آن و در منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن به توافق برسند.
ژاپن می گوید دستکم چهار فروند کشتی گشتی چین از روز شنبه به آبهای این منطقه آمده اند تا به ژاپن و تایوان هشدار دهند که حق تصمیم گیری درباره چنین مواردی بدون اجازه چین را ندارند این هفتمین بار در سال جاری میلادی است که چین گشتی هایش را به این منطقه اعزام می کند.
استفان ناگی از دانشگاه روابط خارجی توکیو به کیودو می گوید حضور گشتی های چین در آبهای منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن هشداری صریح به این کشور و تایوان است.
وی افزود: پکن همچنین نگران تعمیق روابط دولتی و غیردولتی بین ژاپن و تایوان است و همواره تاکید کرده است که تایوان حساس ترین مساله در روابط این کشور با کشورهای دیگر محسوب می شود.
یویچی فوشیما از دانشگاه فوکویی ژاپن می گوید که چین همیشه به این روابط حساس بوده است و هر چقدر بیشتر به این دو طرف فشار آورد به همان نسبت ژاپن و تایوان برای گسترش همکاری ها مصمم تر می شوند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی