تیمور شرقی، بالاترین تنوع ماهیان نواحی مرجانی را دارد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ماهیان منطقه مرجانی در تیمور شرقی

کارشناسان محیط زیست در یک بررسی جدید دریافتند که آب‌های اطراف جزیره "آتائورو" در تیمور شرقی، بالاترین نرخ میانگین تنوع ماهی‌های صخره‌های مرجانی را در جهان دارد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا،  زیست‌شناسان در بررسی روی ۱۰ منطقه صخره‌ای در جزیره "آتائورو" متوجه شدند در هر منطقه به طور متوسط ۲۵۳ گونه ماهی مرجانی وجود دارد. به این ترتیب این منطقه رکورد پیشین بدست آمده در جزیره "راجا آمپات" در اندونزی را از آن خود کرد.

در طول انجام این مطالعه محققان مجموع ۶۴۲ گونه ماهی ساکن صخره‌های مرجانی را در سراسر این جزیره به ثبت رساندند. در یک منطقه ۳۱۵ گونه شناسایی شد و در سطح جهان در رتبه سوم به لحاظ دارا بودن تعداد گونه‌ها قرار گرفت. کارشناسان احتمال می‌دهند برخی از این گونه‌های ثبت شده از موارد جدید باشند.

کارشناسان همچنین اظهار داشتند: در هر مطالعه، گونه‌های جدیدی در تنوع زیستی تیمور شرقی کشف می‌شود که این منطقه را به منظور حفاظت حیات دریایی حائز اهمیت می‌کند. یافته‌های بدست آمده نشان می‌دهد صخره‌های مرجانی در جزیره "آتائورو" کاملا متمایز هستند و برای مردم تیمور شرقی ارزش زیادی دارند.

به گزارش مونگابی، همچنین در این مطالعه سلامت صخره‌های مرجانی جزیره "آتائورو" مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد در حالیکه به نظر بسیاری از این مرجان‌ها در وضعیت سلامت به سر می‌برند برخی از آنها پیش از این به دلیل ماهیگیری با مواد منفجره آسیب دیده‌اند.

• تیمور شرقی کجاست؟

جمهوری دموکراتیک تیمور شرقی، کشوری است واقع در جنوب شرق آسیا، کنار دریای باندا، دریای تیمور و دریای فلورس، شرق ایالت سوندای شرقی اندونزی، جنوب مجموعه جزایر ملوک اندونزی و شمال غرب استرالیا، پایتخت آن دیلی است. تیمور شرقی بیش از یک میلیون جمعیت دارد و تا سال ۲۰۰۲ میلادی از جمله استان‌های اندونزی بود.  الوار، نارگیل، موز و سایر محصولات نواحی گرمسیری استوایی از صادرات تیمور شرقی محسوب می‌شود.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی