سرانه مصرف آبزیان ایران به 10کیلو رسید. سرانه جهانی: 18 کیلو

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سرانه مصرف ماهی ایران ده کلیوگرم است

 رئیس مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان گفت: ظرف 10 سال گذشته با فرآوری محصولات شیلاتی سرانه مصرف ماهی از 6 ونیم کیلو به 10 کیلو رسیده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم،  علی اصغر خانی‌پور اظهار داشت: 50 فرآورده شیلاتی جدید در 11 سال گذشته تولید شده است و40 عدد از این فرآورده‌ها در محصولات غذایی و 10 فرآورده دیگر در محصولات آرایشی و بهداشتی کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه هنوز خیلی از مردم با این فرآورده‌ها آشنایی ندارند گفت: خاویار رنگی, پفک, ژله و بستنی ماهی, فیش‌فینگر, فیش برگر,کیتین و کیتوزان از جدیدترین فرآورده‌هایی است که در این مدت توسط محققان شیلاتی فرآوری و تولید شده است.
عکس علی اصغر خانی پور>>علی اصغر خانی پور

 رئیس مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان افزود: بسیاری از هموطنانی که در شمال و جنوب ایران زندگی می‌کنند ماهی را معمولا به‌صورت سنتی استفاده می‌کنند و به‌دلیل اینکه ماهی معمولا با ذائقه کودکان و نوجوانان سازگار نیست علی‌رغم ارزش غذایی زیاد، کمتر در سفره خانوارها دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با فرآوری محصولات دریایی علاوه بر حفظ ارزش غذایی ماهی دوباره به سفره خانوار و به‌ویژه در تغذیه کودکان و نوجوانان که برای رشدشان مناسب است برمی‌گردد.

خانی‌پور افزود: ظرف 10 سال گذشته با فرآوری محصولات شیلاتی سرانه مصرف ماهی از 6 ونیم کیلو به 10 کیلو رسیده است.

رئیس مرکز ملی تحقیقات فرآوری آبزیان گفت: در حال حاضر سرانه مصرف ماهی در گیلان 14 کیلوگرم است که هنوز تا استاندارد جهانی که 18 کیلوگرم است فاصله داریم و این وظیفه محققان شیلاتی است.

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی