کنسرو ماهی نباید تبدیل به کالای لوکس شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس گروه آب‌های دور سازمان شیلات ایران گفت: کنسرو ماهی تحت نظارت و نرخ گذاری بوده ولی تن ماهیان به عنوان ماده اولیه آن تابع این قانون نیست و تحت تأثیر بازارهای جهانی و نرخ دلار است.

‌به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، غلامعلی مرادی در نشست هم اندیشی بررسی وضعیت بازار تن ماهیان در چابهار افزود: قیمت گذاری تون‌ماهیان پس از بحث و تبادل نظر تولیدکنندگان و مسئولان دست اندرکار در چابهار انجام و برای هر کیلوگرم ماهی هوور ١٨ هزار تومان و گیدر ١٩ هزار تومان تعیین شد.

وی بیان کرد: حجم زیادی از میزان صید کشور مربوط به تون‌ماهیان است که حدود ۷۰ درصد آن توسط صیادان سیستان و بلوچستان تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه صیادان راه طولانی را تا آب‌های دور برای صید می‌پیمایند و ادوات آنان روز به روز افزایش می‌یابد بنابراین قیمت این گونه ماهیان نیز افزایش یافته که این امر مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

رئیس گروه آب‌های دور سازمان شیلات ایران گفت: امیدواریم دولت با تخصیص تسهیلات ویژه و ارز دولتی برای خرید ادوات صیادی، مشکلات این حوزه را تا حد زیادی رفع کند.

مسعود بختیاری مدیرعامل سندیکای تولید کنسرو ماهی کشور نیز اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های تولید ما نیز خواستار افزایش قیمت کنسرو ماهی از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شده‌ایم ولی باید توجه داشت که این محصول برای قشر ضعیف‌تر جامعه است و نباید افزایش آن طوری باشد که به عنوان کالای لوکس ارائه شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی