صنعت شیلات تا این لحظه 550 میلیارد خسارت دیده است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سیل

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به وقوع سیل اخیر در کشور، تاکنون حدود 550 میلیارد تومان خسارت به بخش شیلاتی استان های چهارمحال بختیاری، لرستان، گلستان، مازندران، ایلام و خوزستان وارد شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، «نبی الله خون میرزایی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزایش بارندگی ها را نقطه امیدواری برای مواجه نشدن با کمبود آب در سال 98 دانست و افزود: اما با تشدید بارندگی ها و بروز سیلاب ها اکنون با معضل جدی تخریب و آسیب زیرساخت های پرورش ماهی و مزارع گرمابی و سردآبی در اکثر استان های کشور روبرو هستیم.
وی اظهارداشت: بیشترین عمده خسارت ها مربوط به مزارع پرورش سردابی در استان های لرستان و چهارمحال بختیاری و همچنین ماهیان گرمابی در استان های گلستان و مازندران بوده است.
وی تصریح کرد: دور جدید سیل ها در استان های جنوب و جنوب شرقی کشور ممکن است به طور مجدد آسیب هایی به مزارع پرورشی وارد کنند که هنوز ارزیابی از آنها نداریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور شیلات کشور گفت: در وقوع سیل امسال، مزارع تولید کننده قزل آلا و کپور بیشترین خسارت ها را داشتند اما مزارع میگوی پرورشی ما آسیب چندانی ندیده اند.
وی اضافه کرد: با وجود وقوع سیل برنامه های مقابله با بیماری های آبزیان، پیشگیری و پیش آگاهی توسط سازمان دامپزشکی کشور انجام می شود.
وی افزود: با توجه به سیل پیش آمده تولید محصولات شیلاتی امسال با نامگذاری رونق تولید امیدوار کننده است زیرا این مهم تکلیفی را بوجود آورده که تولید امسال بیش از تولید سال 97 باشد.
خون میرزایی درباره حجم صادرات و واردات محصولات شیلاتی در سال 97 اظهارداشت: طبق آمار 9 ماهه صادرات ما در حوزه شیلاتی کشور نسبت به سال 96 افزایش وزنی و ارزشی داشته است اما تاکنون آمار کلی حجم صادرات به دست ما نرسیده است.
به گفته رئیس سازمان شیلات ایران، کشور ما ظرفیت آن را دارد که متناسب با سفارش مشتری میگوی شمش، میگوی خشک، انواع ماهیانی که قابلیت فیله، فراوری، خشک و بسته بندی را دارند که با استفاده از قابلیت بخش خصوصی تولید و صادر کنیم.
خون میرزایی مجموع تولیدات حوزه شیلاتی کشور را در سال 97 حدود یک میلیون و 255 هزارتن دانست و افزود: 770 هزارتن از این تولیدات مربوط به بخش صید و صیادی و 485 هزارتن مربوط به حوزه آبزی پروری است.
وی اضافه کرد: سال گذشته به دلیل خشکسالی های گسترده ای در اکثر مناطق کشور، انتظار کاهش تولید در استان های قطب آبزی پروری کشور یعنی خوزستان، چهار محال بختیاری و لرستان بودیم اما خوشبختانه تولید بیشتر از سال 96 بود.
به گزارش ایرنا، طبق آمارهای سال 96، حجم تولید محصولات شیلاتی ایران یک میلیون و 200 هزار تن به ارزش صادراتی 507 میلیون دلار بود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی