طرح های پرورش میگو و خاویار درکشور حمایت می شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه از صنایع و فعالیت های کشاورزی دارای مزیت صادراتی و ارز آوری ازجمله طرح های پرورش میگو در جنوب وماهیان خاویاری در شمال کشور حمایت می کند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، عبدالمهدی بخشنده روز یکشنبه در آیین اغاز عملیات اجرایی شهرک شیلاتی رودشور شمالی در شهرستان گناوه استان بوشهر افزود: اکنون شرایط مناسبی برای کسب درآمد ارزی در بخش کشاورزی که محصولات با قابلیت صادرات دارند، فراهم است.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاران و تولیدکنندگان باید به این مهم به عنوان فرصت نگاه کنند.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی یادآور شد: در سال های اخیر، سرمایه گذاری وسیعی در زیربخش های مختلف کشاورزی بویژه در حوزه شیلات، تجهیز و نوسازی اراضی، ایجاد شبکه ها و سامانه های نوین آبیاری، زنجیره های تولید کشاورزی و دامداری انجام شده است.
بخشنده ادامه داد: در سال گذشته 6 میلیارد دلار محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادرشد که این میزان ارزآوری در مقایسه با سال های پیش از آن رشد چشمگیر و تصاعدی داشته است.
برای احداث این شهرک سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
شهرک شیلاتی رودشور شمالی پس از احداث ظرفیت پرورش 45 هزار تن میگو و سالانه 202 میلیون دلار صادرات خواهد داشت.
با تکمیل این شهرک به صورت مستقم برای 2 هزار و 400 نفر شغل ایجاد خواهد شد.
بر اساس آمار منتشر شده اداره کل شیلات استان بوشهر مساحت سایت های فعال پرورش میگو در این استان چهار هزار 804 هکتار است و امسال 23 هزار و 227 تن میگو دراین استان تولید شده است.
شهرک شیلاتی رودشورشمالی گناوه به مساحت 2 هزار و 800 هکتار در80 کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حاشیه جاده ساحلی بوشهر به گناوه قرار دارد.
دراین بخش سه سایت پرورش میگوی در ریگ، رودشور و حله شمالی فعال است و بیشترین تولید را دراستان بوشهر دارا و جنبه ارز آوری دارد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی