24 مزرعه در مازندران، ماهی زینتی تولید می‌کنند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

   مدیرکل شیلات مازندران درجلسه تسهیلات واشتغال این اداره کل خبرداد: 24 مزرعه باتولید حدود سه میلیون قطعه ماهی زینتی در مازندران فعالیت دارند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از شیلات مازندران مهندس ولی اله محمدزاده مدیر کل شیلات مازندران با بیان اینکه ۲۴مزرعه تولید انواع ماهیان زینتی در استان فعال است، گفت: امسال حدو سه میلیون قطعه ماهیان زینتی از جمله ماهی 'گل فیش ' دراستان تولید شده است.
 محمد زاده در ادامه  افزود: با توجه به اینکه خرید ماهی قرمز به عنوان یکی از نمادهای طبیعت در سفره هفت سین در بین مردم ایران زمین به ویژه مازندران با استقبال مواجه است، تولید امسال نسبت به سال قبل بیشتر شد.
وی با اشاره به اینکه مردم باید درتهیه وخرید، نگهداری و مراقبت آن دقت لازم را داشته باشند، ادامه داد: دمای مناسب برای نگهداری ماهیان قرمز ۲۲ تا ۲۶درجه سانتی گراد است.
مدیرکل شیلات مازندران درادامه ازمردم خواست ماهی قرمز را پس از تعطیلات عید در رودخانه ها و نهرهای استان نکنند ، چراکه احتمال اینکه این ماهیان به بیماری قارچی مبتلا شده باشند ،زیاد است،ضمنا شهرداری های استان مازندران دارای حوضچه و استخر هایی است که با هماهنگی آنان می توان ماهیان قرمز را در این محیط رها کرد.
وی دربخش دیگری به فعالیتهای این اداره کل دراستان دربخش اشغال اشاره نمود وافزود: تا۲۰ اسفند ماه برای ۷۱۳ نفرفرصت شغلی دربخشهای مختلف صید،آبزی پروری،صنایع و بازار ومراکز تکثیر وبازسازی ایجادشده است که نشان از تحقق ۸۶ درصدی برنامه مصوب برای شیلات مازندران است که تاپایان سال کل برنامه دراین زمینه محقق خواهدشد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی