جایزه علمی بریتانیا برای بانوی ایرانی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 استاد زن دانشگاه شیراز جایزه علمی بریتانیا را کسب کرد

رئیس گروه پژوهشی فراوری آبزیان دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، جایزه علوم سافریج سال ٢٠١٩ میلادی را در بریتانیا دریافت کرد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایرنا، این جایزه با عنوان ' Suffrage in Science and Technology' با هدف معرفی موفقیت های علمی زنان و انگیزه بخشی به جامعه بانوان در زمینه ورود به فعالیت های علمی و تحقیقاتی اهدا می شود و امسال این جایزه به دکتر مرضیه موسوی‌نسب تعلق گرفته است.
این نشان هر دو سال یکبار از یک بانوی دانشمند به بانوی علمی دیگری منتقل می شود و جمعه 24 اسفندماه جاری در آیینی در شهر لندن، به خانم موسوی نسب تعلق گرفت.
موسوی نسب استاد دانشگاه شیراز فارغ التحصیل این دانشگاه و نیز دانشگاه مک گیل کانادا است و تحقیقات فراوان و با ارزشی در حوزه میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی غذایی، میکروبیولوژی صنعتی و تکنولوژی شیلات داشته است.
وی در این راستا بیش از ٢٥٠ مقاله علمی داشته و بیش از ٦٠ دانشجوی تحصیلات تکمیلی راهنمایی کرده است.
پیش از موسوی نسب، دکتر زهره عظیمی فر دانشیار دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز، جایزه علوم سافریج را در سال ٢٠١٧ دریافت کرده بود، بانویی که در سخنانی در مراسم اعطای این جایزه در لندن گفت: طی بیش از یک قرن گذشته، زنان ایرانی در کشور از بهترین آموزش های علمی برخوردار بوده اند و پیشرفت های قابل ملاحظه ای در حوزه مختلف علم داشته اند.
این عضو هیات علمی دانشگاه شیراز گفت: زن ایرانی همواره خانواده را بنیان زندگی شخصی و اجتماعی خود می داند و همت وافر در تربیت فرزندان خود و تشویق به تحصیل در حوزه های علوم پایه، هنر و ادبیات به کار بسته است.
عظیمی فر افزود: آینده بسیار روشن برای حضور موثرتر بانوان ایرانی در سطح ملی و بین المللی قابل تصور است.
وی در ادامه ضمن معرفی مختصری از پیشینه علمی و پژوهشی دکتر موسوی نسب، وی را بانویی شایسته و توانمند در تشویق و ایجاد انگیزه دختران ایرانی به حاضرین معرفی کرد.
بر اساس این گزارش، جایزه علوم سافریج مورد حمایت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی برتر انگلستان از جمله امپراله کالج و آی بی ام و مرکز تحقیقات پزشکی لندن است و در دسته بندی های علوم پایه، مهندسی و علوم پزشکی به زنان دانشمند دنیا اختصاص می یابد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی