توقف پرورش توام ماهی و برنج، به دلیل خشکسالی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس اداره شیلات آستارا گفت: استحصال ماهیان گرمابی در شهرستان کاهش 50 درصدی دارد که کم آبی تابستان گذشته از دلایل آن است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، صادق خاصی پور گفت: در شهرستان مرزی بندر آستارا استقبال برای سرمایه گذاری در پرورش آبزیان قابل توجه است و همه ساله با افزایش تولید مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه پرورش آبزیان در شهرستان از لحاظ کیفی و کمی مطلوب است، ادامه داد: همه ساله شاهد استحصال ماهیان گرمابی، سردآبی و خاویاری هستیم که با توجه به کم آبی تابستان گذشته برای نخستین بار شاهد کاهش تولید در ماهیان گرمابی بودیم.

خاصی پور با اشاره به اینکه آمار تولید ماهیان سردابی و خاویاری پس از پایان دوره منتشر می شود، افزود: در سالجاری حدود 40 تن ماهیان گرمابی شامل کپور، آمور، فیتوفاگ و بیگ هد از مزارع پرورش ماهیان شهرستان استحصال شد که نسبت به سال گذشته کاهش 50 درصدی دارد.

وی با اشاره به آمار سال گذشته و استحصال حدود 80 تن ماهیان گرمابی از مزارع شهرستان، توضیح داد: از این میزان ماهی استحصال شده، 11 تن از مزارع کشت توأمان ماهی و برنج بود که به دلیل خشکسالی و کم آبی تابستان سالجاری متوقف شد.

رئیس اداره شیلات آستارا با بیان اینکه این میزان ماهی از 4 آب بندان و 3 مزرعه خاکی استحصال شده است، اضافه کرد: کاهش آب بندان ها و بهره برداری نکردن از آب کشاورزی برای پرورش به روش کشت توأمان ماهی و برنج عاملی بر کاهش تولید است.

وی با اشاره به همکاری بهره بردارها با کارشناسان شیلات، خاطرنشان کرد: در سال آینده و با بررسی های کارشناسان، شرایط برای بهره برداری تبیین خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: در سالجاری شاهد افزایش درخواست ایجاد مزارع پرورش ماهی بودیم و سازمان شیلات با تمام توان درصدد انجام کارهای زیربنایی و حمایت از سرمایه گذاران است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی