امسال بیماری ویروسی و اپیدمی در استخرهای همدان دیده نشده است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از تولید ۵۹۵۸ تن انواع ماهی خوراکی در سالجاری خبرداد و گفت: در سالجاری ۵۹۵۸ تن انواع ماهی خوراکی در استان تولید شده که نسبت به سال گذشته ۳۰۰ تن افزایش داشته است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، علی دولوو  با اشاره به اینکه امسال ۷.۵ میلیون بچه ماهی در استخرهای استان رهاسازی شده است، اظهارکرد: رهاسازی بچه ماهی در استان نسبت به سال گذشته افزایش ۱۵ درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه ۹ مرکز تولید بچه ماهی در استان همدان وجود دارد، تصریح کرد: امسال ۵۰ میلیون قطعه تخم چشم زده در استخرهای استان رهاسازی شده که از این تعداد ۴۰ میلیون بچه ماهی تولید شده است.

دولوو با اشاره به اینکه ۸۷۰ مرکز آبزی پروری زینتی و خوراکی در استان همدان فعالیت می‌کنند، افزود: ۱۰۵۲ نفر در این حوزه مشغول به کار هستنذ که امسال ۵۰ نفر اشتغال جدید در استان ایجاد شده است.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان بیان کرد: در استان همدان ۵۲ مرکز فعال تولید ماهیان زینتی وجود دارد که در سالجاری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک واحد پرورش زالو طبی در سال اول بهره‌برداری ۲۵۰ هزار قطعه زالوی طبی تولید کرده است و ۳ مجوز دیگر صادر شده که یک واحد آن به مرحله بهره‌برداری رسیده و ۲ واحد نیزدر حال احداث هستند.

دولوو یادآور شد: در سال‌جاری ۳۵۰۰ نفر روز آموزش داده شده که ۲۵۰۰ نفر آن آموزش روش‌های طبخ آبزیان و آشنایی با روش‌های مصرف ماهی بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای ۷۵۰ نفر دوره آبزی‌پروری برگزار شده است، تصریح کرد: سرانه مصرف ماهی در سال‌جاری ۷.۵ کیلوگرم است که نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تأکید براینکه استان همدان پتانسیل‌های زیادی در استفاده از چاه‌های کشاورزی برای پرورش ماهی دارد، ادامه داد: چاه‌های کشاورزی استان همدان قابلیت استفاده ۲ منظوره دارند به طوریکه این استخرها علاوه برافزایش بهره‌وری آب، تولید یک محصول سالم و افزایش تولید و اشتغال را به همراه دارند.

دولوو یادآور شد: در استان همدان ۱۸۲ استخر دو منظوره قزل‌آلا و ۵۸۰ استخر ذخیره ذخیره آب کشاورزی در کپور ماهیان وجود دارد.

وی با بیان اینکه امسال بیماری ویروسی و اپیدمی در استخرهای پرورش ماهی استان دیده نشده است، افزود: خوشبختانه استخرهای استان در سالجاری پاک و ایمن بوده است و ۱۲ واحدی که دچار بیماری VHS شده بودند به چرخه تولید بازگشتند‌.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی