صید به روش پره، با آبزیان جنوب سازگار نیست

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صید پره

  معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از جمع آوری ادوات غیر مجاز صید به روش پره در خوریات و سواحل شرق شهرستان جاسک در راستای جلب رضایت صیادان منطقه و مبارره با صید غیر مجاز خبر داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از شیلات هرمزگان، محمد جوانمرد با بیان اینکه شهرستان جاسک بالغ بر چهار هزار و 470 نفر صیاد و بیش از 780 فروند شناور صیادی توانسته حدود 15 درصد از صید استان را به خود اختصاص دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه نارضایتی هایی از سوی مردم و شیلات منطقه شهر جاسک از روش غیر مجاز صید پره به شیلات هرمزگان اعلام شده بود گفت: خوشبختانه با حمایت مدیر کل محترم و با مشارکت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان و جامعه صیادی جاسک با محوریت شیلات هرمزگان از این روش صید جلوگیری به عمل آمد.
جوانمرد گفت: صید پره یا تور گستر یکی از قدیمی ترین روشهای صید در آبهای شمال کشور است که با وجود عدم سازگاری با آبزیان شهرستان جاسک و شرایط جوی منطقه (محل انجام صید پره در شرق جاسک که با توجه به مهاجرت،تخم ریزی و رشد آبزیان در این منطقه از اهمیت ویژه ای در حفظ ذخایر برخوردار است ) توسط برخی افراد سود جود در این منطقه انجام می شد که خوشبختانه ببا پیگیری های شیلات هرمزگان به موقع با عوامل آن برخورد و روش این صید تحت کنترل قرار گرفته است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی