آبزی‌پروری در خوزستان باید به سمت آب‌های نامتعارف برود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان این‌که آبزی‌پروران خوزستانی در خط اول اقتصاد مقاومتی کشور هستند، گفت: باید رویکرد توسعه و تداوم آبزی‌پروری استان را از وابستگی کامل به منابع آب شیرین، به سمت استفاده از آب‌های نامتعارف، شور و پساب‌های زراعی تغییر دهیم.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از نبی الله خون‌میرزایی با اشاره به برداشت ماهیان پرورشی گرم آبی اظهار کرد: امسال به خاطر خشکسالی بی سابقه، سالی بسیار سخت و نا امیدکننده برای آبزی‌پروران استان خوزستان بود و محدودیت‌های کمی و کیفی آب، دستگاه‌های اجرایی و آبزی‌پروران استان را به شدت نگران کرده بود.

وی با اشاره به پشتیبانی استاندار خوزستان برای حل مشکلات آبزی‌پروران، افزود: تاکید استاندار خوزستان بر حفظ اشتغال و تولید آبزی‌پروران استان و حمایت دیگر دستگاه‌های مرتبط از این بخش بوده و این موضوع باعث شده تا دستاورد تولید ماهیان گرمابی در استان، امیدوار کننده و بیش از انتظار اولیه باشد.

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان این‌که آبزی‌پروران خوزستانی در خط اول اقتصاد مقاومتی کشور هستند، تصریح کرد: دستاورد تولید ماهیان گرمابی در استان امسال به شکلی بوده که امکان آن وجود دارد تا بخش عمده‌ای از این تولیدات را به کشورهای همسایه صادر کرد.

خون‌میرزایی عنوان کرد: حوزه معاونت اقتصادی و ستاد مدیریت بحران، سازمان آب و برق و جهادکشاورزی استان در شرایط سخت خشکسالی امسال همکاری بسیار مناسبی را با آبزی‌پروران استان داشتند و این مساله باعث شد تا شاهد تولید مطلوب ماهیان در استان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز آبزی‌پروران استان تجربیات ارزشمندی برای کار در شرایط سخت خشکسالی و محدودیت منابع آبی، اندوخته‌اند و در آینده باید از این تجربیات استفاده کرد تا رویکرد توسعه و تداوم آبزی‌پروری را از وابستگی کامل به منابع آب شیرین، به سمت استفاده از آب‌های نامتعارف، شور و پساب‌های زراعی تغییر دهیم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی