آغاز برداشت میگو از مزارع گلستان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

میگو

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات گلستان با اشاره به آغاز برداشت میگو در مزارع پرورش میگو گمیشان، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 2500 تن میگو از مزارع گمیشان برداشت شود که نسبت به سال گذشته بیش از 60 درصد افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از شیلات گلستان، مهندس «محمود سقلی» در مراسم آغاز برداشت میگو از مزارع گلستان  که با حضور مدیرکل دفتر امور میگو و آبزیان آب شور سازمان شیلات ایران برگزار شد، اظهار کرد: عملیات رهاسازی بچه میگو در اردیبهشت ماه سالجاری آغاز و 830 هکتار را با ذخیره سازی 2 میلیون قطعه بچه میگو زیر کشت بردیم.

وی افزود: بیش از 60 تا 70 درصد میگوهایی که صید آن آغاز شده به وزن صادراتی رسیده‌اند و با توجه به 6 واحد عمل‌آوری در سطح استان می‌توانیم عمل‌آوری 2500 تن را بر اساس برنامه انجام دهیم.

سقلی خاطرنشان کرد:  عمدتاً مثل سال‌های گذشته 80 تا 85 درصد بسته‌بندی واحدهای عمل‌آوری ما به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و کشورهای اروپایی و کشور چین صادر شده  است.

وی با بیان این‌که تلاش داریم توسعه 4 هزار هکتاری در مجتمع پرورش میگو گمیشان ادامه پیدا کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در عرصه فعال پرورش میگو گمیشان 1200 نفر که عمدتاً از نیروهای بومی منطقه هستند در بخش‌های  پرورش، صید، عمل‌آوری و بسته‌بندی میگو مشغول به فعالیت‌اند.

معاون آبزی‌پروری اداره‌کل شیلات گلستان گفت: تولید گلستان در سال گذشته 1690 تن که در سال جاری بر اساس بچه میگو ذخیره شده پیش‌بینی 2500 تن را کرده‌ایم که بیش از 60 درصد افزایش تولید را نسبت به سال قبل داشتیم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی