شروع فصل تخمریزی و ممنوعیت صید حلوا سفید

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صید

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از ممنوعیت صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب‌های خلیج‌فارس خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، ‌مسعود بارانی با اعلام این خبر گفت: صید هامور ماهیان و حلوا سفید در آب‌های استان از اول خرداد تا پایان اسفند به علت فصل تخم‌گذاری این ماهیان ممنوع است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه ممنوعیت صید حلوا سیاه و شوریده نیز تا پایان خرداد ادامه دارد، اضافه کرد: صید میش ماهی نیز از ۱۵ مرداد تا پایان شهریور ممنوع است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با بیان اینکه برداشت میگو نیز در تمام فصول به‌غیراز ماه‌های مهر و آبان در خلیج‌فارس ممنوع است، اضافه کرد: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تور‌های صید نامرئی به منابع آبزی و حتی محیط‌زیست دریایی آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تور‌ها برای لنج‌ها در تمام فصول و قایق‌ها به‌صورت زیرآبی برای تمامی فصول ممنوع است و استفاده‌کنندگان جریمه می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ممنوعیت صید به روش سنتی مشتا نیز از ابتدای خرداد رفع می‌شود، عنوان کرد: هرمزگان با تولید سالانه ۲۴۰ هزارتن آبزی رتبه نخست صید را در کشور دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان عنوان کرد: در استان هرمزگان ۳۰۰ هزار صیاد با ۴ هزار و ۴۰۰ فروند شناور صیادی روزی خود را از دریا به دست می‌آورند.

درباره هامورماهیان

درباره ماهی حلوا سفید

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی