فعالیت‌های مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان شهید رجایی ساری

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 سرپرست شیلات استان مازندران با تاکید بر تکثیر و بازسازی ماهیان خاویاری در استان گفت: صادرات بچه ماهیان از مازندران رونق می‌گیرد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، ولی‌الله محمدزاده امروز در حاشیه بازدید دادستان مرکز مازندران در مراکز تکثیر و پرورش ماهیان استخوانی مازندران اظهار داشت: تلاش در جهت حفظ و بازسازی ذخایر آبزیان دریا یکی از ماموریت‌های اصلی شیلات بوده است.

وی افزود: شیلات استان به دو روش تکثیر طبیعی و نیمه مصنوعی نسبت به تکثیر و رهاسازی بچه ماهیان استخوانی و خاویاری اقدام و در این زمینه مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی ماهیان شهید رجایی ساری با تکثیر و رهاسازی سالانه بیش از 65 میلیون قطعه بچه ماهی ورهاسازی آن در رودخانه‌های منتهی به دریا استان نقش مهمی در توسعه پایدار صید و صیادی دارد.

ولی الله محمدزاده سرپرست شیلات مازندران »» ولی‌الله محمدزاده

سرپرست شیلات مازندران گفت: بیش از 25 میلون قطعه بچه ماهی ازطریق شیل‌گذاری تکثیر و رهاسازی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه نیروهای یگان حفاظت منابع آبزیان در جلوگیری از صید غیرمجاز تلاش شبانه‌روزی دارند، افزود: نیروها و کارشناسان خبره بخش تکثیر این مرکز با استقرار در رودخانه‌های مهم شیلاتی استان نسبت به استحصال تخم ماهی و انتقال آن به سالن‌های انگوباسیون جهت طی فرآیند تکمیل پرورش بچه ماهی اقدام ودر سال جاری پیش‌بینی می شود بیش از 70 میلیون قطعه بچه ماهی در این مرکز تکثیر و رهاسازی شود.

محمدزاده گفت: علاوه بر تکثیر بچه ماهی استخوانی پیش بینی می‌شود امسال بیش از 500 هزار قطعه بچه ماهی خاویاری در این مرکز تکثیر که علاوه بر تامین نیازهای استان، 230 هزار قطعه بچه ماهی خاویاری به استان‌های همجوار برای رهاسازی انتقال یابد.

سرپرست شیلات مازندران  با تقدیر از توجه ویژه رئیس و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال و دادستان مرکز استان و شهرستان‌ها درجهت جلوگیری از صید غیرمجاز و قاچاق خاویار، حفظ ذخایر آبزیان برای نسلهای بعدی را مستلزم عزم همگانی برشمرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط بتوانیم شرایط لازم را برای تکثیر و بازسازی ذخایر و توسعه پایدار صید و صیادی فراهم کنیم.

یونس حسینی عالمی، دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال و دادستان مرکز مازندران نیز گفت: اصلی ترین وظیفه قوه قضائیه، احیای حقوق عمومی در حوزه‌های مختلف از جمله شیلات و آبزیان، منابع طبیعی و محیط زیست است که متاسفانه برخی افراد ناآگاه به اهمیت حفظ این منابع توجه چندانی ندارند.

وی افزود: مرکز بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان شهید رجایی ساری سرمایه بسیار بزرگی است که مبین تلاش و زحمات شیلات استان برای حفظ و احیای منابع آبزیان دریای خزر بوده و همه باید قدردان زحمات این افراد که نقش مهمی در تولید آبزیان و ایجاد اشتغال دارند باشیم.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی