سواحل سیستان و بلوچستان از مستعد‌ترین مناطق جهان برای پرورش آبزیان است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پرورش ماهی در قفس

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: برنامه‌ریزی ما در فاز اول تولید 160 هزار تن ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، هدایت الله میرمرادزهی اظهار کرد : سواحل سیستان و بلوچستان به گواه کارشناسان شیلاتی به دلیل آب و هوای مطلوب یکی از مستعد‌ترین مناطق جهان برای پرورش آبزیان است.

وی افزود: بر اساس ظرفیت‌های شیلاتی سیستان و بلوچستان در پرورش ماهی و میگو، سند چشم‌انداز شیلاتی استان تهیه‌شده که یکی از مهم‌ترین قسمت این سند پرورش ماهی در قفس به‌عنوان طرحی نوین در کشور برای حفظ ذخایر آبزیان دریاست.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با کارشناسی‌های صورت گرفته، سواحل سیستان و بلوچستان مستعد پرورش سالانه 300 هزار تن ماهی در قفس است یعنی حدود 4 برابر تولید ماهی در قفسی که در کشور در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی‌شده که چیزی حدود 70 هزار تن در سال است.

هدایت الله میرمرادزهی »» هدایت‌الله میرمرادزهی

میرمرادزهی بابیان این‌که هم‌اکنون 50 شرکت و گروه سرمایه‌گذاری برای پرورش ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی کردند گفت: برآورد تولیدی که این شرکت‌ها به ما دادند حدود 160 هزار تن ماهی در قفس در سواحل سیستان و بلوچستان است که فعلاً در حال گذراندن روند اداری دریافت مجوز هستند.

وی اضافه کرد: 22 موافقت اصولی و 2 پروانه تأسیس برای پرورش‌دهندگان صادر شده است و هم‌اکنون 2 شرکت سرمایه‌گذاری با نصب هشت قفس به تولید سالانه 500 تن ماهی اقدام کرده‌اند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان با انتقاد از روند طولانی دریافت مجوز پرورش ماهی در قفس گفت: هرچند متقاضیان زیادی در صف دریافت مجوز هستند اما تاکنون تنها 2 شرکت موفق به دریافت موافقت اصولی و پروانه تأسیس‌ شده‌اند و همین امر موجب دل سردی بسیاری از سرمایه‌گذاران از روند طولانی دریافت مجوز شده است.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی