تمدید صید ماهیان استخوانی تا 25 فروردین

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صید ماهیان استخوانی

سرپرست اداره کل شیلات مازندران از تمدید صید ماهی‌های استخوانی تا 25 فروردین ماه در مازندران خبر داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از روابط عمومی شیلات مازندران، ولی‌الله محمدزاده اظهار کرد: براساس مصوبه کمیته مدیریت صید سازمان شیلات ایران به‌دلیل شرایط جوی، کاهش دمای آب و عدم رسیدگی جنسی کامل ماهی سفید برای مهاجرت به سواحل، صید ماهی‌های استخوانی توسط شرکت‌های تعاونی پره 10 روز دیگر در استان مازندران تمدید شد،لذا صیادان استان می‌توانند تا 10 روز دیگر تورهای خود را در دریا پهن کنند.

وی با اشاره به وضعیت صید ماهی‌های استخوانی تا 14 فروردین ماه، افزود: از 20 مهرماه 96 تا روز گذشته 2هزار و 400  تن ماهی در استان صید و روانه بازار شد که این میزان صید افزایش 11 درصدی را نشان می‌داد؛ هرچند تعداد مراحل پره‌کشی به‌دلیل شرایط نامساعد جوی 4 درصد نسبت به مدت مشابه فصل قبل کاهش داشته است.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران، ارزش اقتصادی این میزان صید را 60 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 39 درصدی داشته است.

محمدزاده، گونه‌های صید را یک‌هزار و 490 تن سفید، 790 تن کفال و 220 تن سایر گونه‌ها اعلام کرد و یادآور شد: بیشترین میزان صید در شهرستان‌های محمودآباد و چالوس صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: میانگین قیمت ماهی در فصل صیدجاری 25 هزار تومان بوده است.

گفتنی است، حدود 4 هزار صیاد درقالب 53 شرکت تعاونی صیادی پره در فصل صیدجاری از طریق صید و صیادی امرار معاش می‌کنند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی