مبارزه با ماهی کاراس در دریاچه نئور

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صید ماهی با قلاب در نئئور

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: صید ماهی با قلاب به عنوان یک رویداد گردشگری در منطقه نئور در سال جدید رونق می‌گیرد.

به گزارش سایت فیشری، و به نقل از ایسنا محمد خداپرست اظهار کرد: ما مطالعات دریاچه نئور را به پایان رساندیم و قرار است براساس نتایج این مطالعات در مورد دریاچه نئور و ادامه حیات آن تصمیم‌گیری شود که در این زمینه بعد از عملیات پاکسازی و ریختن اردک ماهی‌ها منتظر باز شدن یخبندان این دریاچه هستیم تا زمینه برای تصمیم‌گیری نهایی در مورد بهره‌برداری از این دریاچه و ذخایر آن فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورت کنترل گونه مهاجم با استفاده از ازدیاد جمعیت اردک ماهی سعی داریم تا بحث صید ماهی با قلاب را برای علاقمندان و گردشگران مهیا کنیم تا از نقاط مختلف کشور برای ماهیگیری به نئور بیایند.

محمد خداپرست مدیرکل محیط زیست استان اردبیل »» محمد خداپرست

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه به هیچ وجه نباید انتظار از بین رفتن گونه مهاجم کاراس را در این دریاچه داشته باشیم، بیان کرد: با این شرایط امکان پرورش ماهی قزل آلا در این دریاچه غیرممکن به نظر می‌رسد.

خداپرست گفت: برای آخرین بار در سال 89 شاهد ریخته شدن بچه ماهی‌های قزل آلا به نئور بودیم که به دلیل ازدیاد جمعیت کراس امکان رشد و پرورش آنها مهیا نشد و از همان سال ماهی‌ریزی قزل آلا در این دریاچه دیگر انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه از سال 93 مطالعات دریاچه آغاز شده است، تصریح کرد: ما بعد از باز شدن یخ‌های این دریاچه یک اطلاعات دقیق در مورد ذخایر این دریاچه و راهکار مناسب در پرورش ماهی فیتوفاک انجام خواهیم داد تا از اواخر اردیبهشت و یا اوایل خردادماه شرایط دریاچه برای پرورش این گونه ماهی و تغذیه طبیعی آن فراهم آید.

درباره ماهی کاراس
درباره اردک‌ماهی

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی