احیای تالاب گمشدهء انزلی برای جذب توریست

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تالاب انزلی

‌نماینده انزلی در مجلس گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار گیلان پیگیر موضوع هستند تا بتوانیم تالاب انزلی را به جهت ناکافی بودن اعتبارات دولتی احیای تالاب به منطقه آزاد انزلی پیوند بزنیم و از اعتبار مناطق آزاد استفاده کنیم.

مهندس حسن خسته بند در گفت وگو با ایسنا‌ با اشاره به پیشرفت پروژه های عمرانی شهرستان بندر انزلی در سال 96، اظهار کرد: 80 درصد پروژه هایی که در سال 96 شروع کردیم، مورد بهره برداری قرار گرفته لذا هم و غم ما در سال 97، اتمام پروژه های دارای پیشرفت فیزیکی بالای 90 درصد است.

نماینده مردم شهرستان انزلی در مجلس ‌تکمیل آسفالت راه های روستایی(مسیر کپورچال به آبکنار)، تعویض تیرهای برق چوبی و سیم های قدیمی در شهر و روستا با استفاده از اعتبارات ملی، برق رسانی به کشاورزان منطقه آبکنار،چراغ پوشان و...، استقرار امداد جاده ای هلال احمر و راه اندازی کتابخانه در کپورچال و تهیه یک دستگاه ماشین آتش نشانی و یک دستگاه ماشین حمل زباله برای منطقه آبکنار را از جمله اقدامات سال گذشته دانست.

وی از تعویض لوله های گالوانیزه و پولیکا در بخش آبرسانی روستایی شهرستان انزلی خبر داد و گفت: نزدیک به یکصد کیلومتر لوله گذاری صورت گرفت و از هدررفت آب جلوگیری به عمل آمد. انزلی نخستین شهرستان در سطح گیلان است که کلیه اوله ها را تعویض کرده است.

خسته بند، با اشاره به لایروبی و دیواره سازی انهار و مسیرهای آبرسانی کشاورزی، تصریح کرد: 200 هکتار از زمین‌های کشاورزی مناطق کوچک محله و بالامحله سنگاچین مجددا زیر کشت رفت.

نماینده انزلی در مجلس، دیوارسازی 60 متری زمین هایی که قادر به دریافت پروانه ساخت و ساز نبودند را یکی دیگر از پروژه ها دانست و عنوان کرد:مشکل زمین های با کاربری ساحلی حل شده و زمین ها ارزش خود را پیدا کرده اند و مالکان می توانند در بخش توریسم سرمایه گذاری کنند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه لایروبی کانال های بنی روستاها(لاینینگ) از هدررفت آب جلوگیری می کند، یادآور شد: امسال در سطح 50 کیلومتر لاینینگ خواهیم داشت که علاوه بر کاهش مدت زمان انتقال آب، مشکل کمبود آب را جبران خواهد کرد. همچنین احیای استخرهای کشاورزی با کف تراشی و بازوسازی، تکمیل آسفالت شهری و روستایی و اتمام احداث مخزن یک هزار مترمکعبی و اتصال آن به شبکه آبرسانی آبکنار و سنگاچین جهت رفع مشکل کمبود آب از دیگر برنامه ها در سال جاری است.

نماینده انزلی در مجلس، با بیان اینکه یک باند از قطعه اول کنارگذر انزلی(استادیوم) در سال گذشته تکمیل شد، خاطرنشان کرد: امسال این پروژه را ادامه خواهیم داد و تلاش می کنیم باند جنوبی قطعه دوم را تا تابستان تکمیل کنیم. بازار ماهی فروشان نیز امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی از احداث پروژه استادیوم 15 هزار نفری انزلی که سال گذشته تخریب شده بود خبر داد و عنوان کرد: امسال اعتبارات پروژه راه آهن رشت – انزلی را افزایش دادیم و کار سرعت خواهد گرفت. تفاهم نامه اولیه با یک کمپانی سنگاپوری انجام شده که به صورت بی.او.تی ظرف مدت دو سال کار را به اتمام برساند.

خسته بند، با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی عهده دار پروژه مبلمان شهری موج شکن انزلی است، یادآور شد: این پروژه از حیث گردشگری دارای اهمیت است و جزو جاذبه شهر و منبع تامین درآمد پایدار محسوب می شود، لذا در کنار پروژه مارینا تا پایان امسال به بهره برداری می رسد. مبلمان شهری موج شکن در ادامه به بلوار و پارک پاسداران متصل خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت احداث بیمارستان انزلی، تصریح کرد: 10 میلیارد تومان هزینه اولیه این پروژه بوده و امیدواریم امسال بتوانیم 95 درصد ساختمان آن را تکمیل کنیم و در تابستان سال 98 به بهره برداری برسانیم. توسعه اورژانس، زایشگاه و آی.سی.یو نیز تا پایان بهار مد نظر است.

نماینده انزلی در مجلس، با بیان اینکه انزلی بعد از رشت تنها شهر برخوردار از دستگاه سی.تی اسکن جهت ام.آر.آی است، متذکر شد: این بیمارستان به صورت هیئت امنایی اداره خواهد شد و مجوز آن را از دو سال پیش اخذ کردیم. بیمارستان قدیمی شهر نیز تا تابستان امسال به عنوان مرکز غربالگری سرطان، ماموگرافی و سونوگرافی آماده بهره‌برداری می شود و بیمارانی که مجبور بودند به رشت بروند، از این مرکز استفاده خواهند کرد.

خسته بند، با تاکید بر لزوم ایجاد صنعت کشتی سازی در منطقه آزاد انزلی در راستای ایجاد اشتغال، عنوان کرد: در حال مذاکره زیست محیطی سرمایه گذاری پتروشیمی در انزلی هستیم. اگر بتوانیم در انزلی پالایشگاه احداث کنیم، برای 15 هزار نفر شغل ایجاد کرده ایم و این اتفاق برای ما بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه بیش از 15 میلیارد تومان برای پلی کلینیک غازیان هزینه شده است، تاکید کرد: امیدواریم این پروژه نیز تا تابستان 98 به بهره برداری برسد. ساختمان شعبه تامین اجتماعی نیز امسال تکمیل خواهد شد. بازگشایی خیابان پاسداران با کمک شهرداری از دیگر برنامه ها در سال جاری است.

خسته بند، از اتمام پارک زیر پل انزلی در سال 96 خبر داد و گفت: پیگیری بحث شیلات انزلی هستیم. همچنین تالاب گمشده را برای جذب توریست احیا خواهیم کرد و تاکنون 80 خاور پسماند جمع آوری شده است.

وی سرعت بخشیدن به کار احیای تالاب انزلی را یکی از پروژه های مهم امسال دانست و اظهار کرد: برای این کار علاوه بر اعتبارات دولتی از مجامع جهانی کمک خواهیم گرفت. رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و استاندار گیلان پیگیر موضوع هستند تا بتوانیم تالاب انزلی را به جهت ناکافی بودن اعتبارات دولتی احیای تالاب به منطقه آزاد انزلی پیوند بزنیم و از اعتبار مناطق آزاد استفاده کنیم. خوشبختانه سازمان بنادر نیز اعلام آمادگی کرده است، لذا از همه گزینه ها برای افزایش اعتبارات احیای تالاب بهره خواهیم گرفت.

نماینده انزلی در مجلس، تکمیل اسکله های باری و نفتی، اجرای طرح مارینا، مبلمان شهری و احداث کارخانه کشتی سازی را از جمله اقدامات خوب سازمان بنادر در استان دانست و افزود: اسکله ها تا سال آینده قابل بهره برداری خواهد بود. از ظرفیت بخش خصوصی برای ساخت سوله های گندم در اسکله استفاده خواهد شد.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی