تولید 32هزار تن میگو در کشور

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تولید میگو در کشور

معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: فعالیت‌های شیلاتی در سیستان و بلوچستان جایگاه ویژه‌ای در زمینه تولید، اشتغال و اقتصاد منطقه و کشور دارد.

حسین عبدالحی در جلسه کارگروه فنی میگوی سیستان و بلوچستان در چابهار با بیان این مطلب، افزود: امسال 32 هزار تن میگو در کشور تولید شده که بخش عمده آن صادر شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران در ادامه گفت: دولت برای سال 97 تسهیلات حمایتی در بخش شیلات تصویب کرده است.

عبدالحی، بیمه میگوی تولیدی و پرداخت تسهیلات را عاملی مهم در افزایش تولید میگو و دلگرمی سرمایه گذاران عنوان کرد و بیان کرد: در حالی که در دیگر کشورها صید بی رویه ماهی را شاهد هستیم که با اقدامات صورت گرفته در حوزه حفاظت و تکثیر ماهیان، خوشبختانه در کشور این رویه کنترل شده است.


وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های مالی و نیروی انسانی شرکت‌های بزرگ برای پرورش ماهیان در قفس، افزود: سرانه مصرف ماهی در کشور 11 کیلوگرم است، این در حالیست این رقم در جهان 20 کیلوگرم است.

زنگنه، مدیر کل جذب و سرمایه گذاری استانداری سیستان و بلوچستان هم مکانیزاسیون مزارع پرورش میگو در استان را یکی از روش‌های افزایش تولید و بهره وری از مزارع عنوان کرد و از آمادگی دولت برای حمایت از این طرح‌ها خبر داد.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان هم گفت: سال گذشته 570 هکتار از مزارع میگو استان زیر کشت رفت و بیش از هزار تن میگو تولید و برداشت شد.


میرمرادزهی با بیان اینکه امسال 4 مرکز تکثیر میگو آماده فعالیت است، گفت: ذخیره سازی مزارع از نیمه دوم اسفند ماه آغاز و پیش بینی می‌شود بیش از 200 میلیون قطعه لارو در استان تولید و در مزارع ذخیره سازی شود.

در این جلسه فعالان مراکز تکثیر و پرورش دهندگان میگوی سیستان و بلوچستان، تکمیل واحد تولید غذای میگو در منطقه آزاد، رفع مشکل واگذاری مزارع بصورت استیجاری و مالکیتی به بهره برداران فعال و بیمه محصولات تولیدی را از مهمترین مشکلات خود عنوان کردند و خواستار پیگیری و رفع آنها شدند.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی