مولدسازی قزل‌آلا با مشارکت "آکوالند" در استان مرکزی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قزل آلا

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سال جاری چهار هزار و 532 تن انواع آبزیان ‌پرورشی در تعداد 309 واحد پرورش آبزیان استان مرکزی تولید شد که نسبت به سال گذشته 43 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا حسن اکبری افزود: علاوه بر این، حدود 24 میلیون و 500 هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا، هشت میلیون و 800 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی و 54 هزار قطعه زالوی طبی نیز در 67 واحد آبزی‌پروری دیگر استان تولید شده است.

حسن اکبری »» حسن اکبری

اکبری به افزایش سرانه مصرف آبزیان از 8.5 به 8.98 کیلوگرم در سال 1396 اشاره کرد و گفت: در سال جاری طرح مولدسازی ماهی قزل‌آلا با مشارکت شرکت آکوالند فرانسه قطعی شد، سرمایه‌گذاری کشور دانمارک در حوزه تولید خوراک آبزیان نیز آغاز شده و عملیات اجرایی احداث کارخانه مربوطه در سال 97 کلید خواهد خورد.

وی رایزنی با یکی از شرکت‌های فرانسوی برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید خوراک آبزیان، افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان شیلاتی استان از دو شرکت به پنج شرکت، تعیین تکلیف زمین مربوط به شهرک ماهیان زینتی  شهرستان محلات در کارگروه امور تولیدی و زیربنایی استان و اتمام مطالعات تکمیلی این شهرک، برگزاری دومین همایش ملی ماهیان زینتی ایران و همچنین انتخاب واحد نمونه ملی پرورش‌دهنده ماهیان خاویاری برای اولین بار در استان را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه شیلات استان در سال 96 دانست.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به تشکیل کارگروه توسعه آبزی‌پروری استان به دستور استاندار مرکزی، هدف‌گذاری تولید پنج هزار و 500 تن انواع آبزیان پرورشی برای سال 97 انجام شده است.

وی بیان کرد: انجام طرح‌های آبزی‌پروری فوق متراکم با رویکرد استفاده از دانش روز آبزی‌پروری به دلیل محدودیت‌های منابع آبی در  استان، شروع عملیات اجرایی ساخت تاسیسات زیر بنایی شهرک ماهیان زینتی شهرستان محلات و پیگیری برای جذب بیشتر سرمایه‌گذار داخلی و خارجی از برنامه‌های مهم شیلات استان برای سال 97 است.

اکبری گفت: تمام حلقه‌های مربوط به فعالیت‌های شیلات و صنایع وابسته در استان مرکزی در حال شکل‌گیری است و امید است افق‌های روشنی برای توسعه آبزی‌پروری و صنایع وابسته به آن در استان مرکزی به وجود آید.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی