سیستان و بلوچستان کل صید صنعتی و تجاری کشور را تامین می‌کند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شیلات سیستان و بلوچستان

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: امسال به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم توانایی تأمین تمام صید صنعتی (تن ماهیان) و تجاری کشور را داریم و تحت هیچ شرایطی واردات ماهی صورت نگیرد.

به گزارش سایت فیشری، هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا‌ با بیان اینکه چابهار و کنارک قطب صید و صیادی ایران است، گفت: در سه سال گذشته به‌صورت متوالی رتبه اول میزان صید کشور با حدود 200 هزار تن صید در سال را کسب کردیم و امسال تا الآن که هنوز 3 ماه از فصل دریا روی مانده، 231 هزار تن صید از دریا داشتیم که عمدتاً توسط 900 فروند لنج‌ فراساحل ما در آب‌های بین‌المللی کمیسیون تن ماهیان اقیانوس هند صورت می‌گیرد.

هدایت الله میرمرادزهی »» هدایت‌الله میرمرادزهی

وی با بیان بیش از 70 درصد تن ماهیان (صید صنعتی) کشور را صنعت صیادی سیستان و بلوچستان تأمین می‌کند، افزود: تاکنون دو بار به وزرات جهاد کشاورزی و سازمان شیلات ایران اعلام کردیم توانایی تأمین همه صید صنعتی و تجاری کشور را داریم و تأکید کردیم امسال به‌هیچ‌عنوان واردات ماهی چه به‌صورت صنعتی و چه تجاری صورت نگیرد.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با آنکه چابهار و کنارک قطب صید و صیادی ایران است، اما ما تنها 25 درصد از ذخایر دریا را برداشت می‌کنیم که در حال برنامه‌ریزی برای افزایش سهم استیصال از دریا هستیم.

میرمرادزهی ادامه داد: روش صید ما در آینده صید انتخابی و صنعتی به‌جای روش‌های قدیمی صید انتظاری خواهد بود و بیشتر تمرکز ما بر ذخایر برداشت‌ نشده از دریا و ماهی‌های غیرماکول (غیرشرعی) از طریق کشتی‌های بزرگ صید صنعتی و پرساینر در عمق 200 متری است.

وی بابیان این‌که صید هدف در آینده ماهی‌های غیرماکول یال اسبی، حصو، خیار دریایی، صدف، حلزون و فانوس ماهیان است، تصریح کرد: مشخصاً صیدی که در وهله اول برنامه‌ریزی کردیم ذخایر فانوس ماهیان است که این ماهی درصورتی‌که صید نشود؛ خودبه‌خود یک سال بعد از بین می‌رود، بنابراین همین حالا لنج‌های ما این‌ ماهی‌ها را برداشت می‌کنند و خریداران چینی نیز هم‌اکنون در بنادر و سردخانه‌های ما حضور دارند تا به‌ محض تکمیل شدن صید، آن‌ها را به چین صادر کنند.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی