2000 هکتار زمین برای آبزی پروری در جزیره قشم

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تولید ۸۴ هزار تن ماهی در قفس در این منطقه تا پایان برنامه ششم توسعه خبر داد. وی همچنین با انتقاد از برخی مسائل عنوان شده در خصوص مناطق آزاد عنوان کرد که این مناطق از دولت دیگری نیامده‌اند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، حمیدرضا مومنی در نشستی خبری که ظهر امروز در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد، با اشاره به این که مطالعات مختلفی در منطقه آزاد قشم جهت شناسایی توانمندی‌های منطقه مدنظر قرار گرفته است، گفت: علاوه بر این طرح جامع منطقه آزاد قشم را داشتیم و اعتقاد داشتیم اگر قرار است توسعه‌ای در قشم صورت گیرد از طریق جوامع محلی خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۲۰۰۰ هکتار زمین در غرب جزیره برای پرورش میگو اختصاص یافته است و در حال حاضر نیز ۲۵۰ هکتار زمین جهت پرورش میگو وجود دارد. در منطقه آزاد قشم در هر هکتار هفت تن میگو تولید می‌شود و این رقم دو برابر میانگین کشوری که معادل سه تا ۳.۵ تن میگوست.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، پیش بینی می‌شود با روش‌های جدیدی که مدنظر قرار گیرد ۱۲ تا ۱۵ تن درهر هکتار تولید شود که این اقدام با مشارکت بخش خصوصی مدنظر قرار خواهد گرفت و سازمان منطقه آزاد به عنوان مرجع حاکمیتی در طرح ورود خواهد کرد.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی