30 درصد افزایش برداشت میگو در سایت گمیشان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان در بازدید از سایت میگوی گمیشان عنوان کرد: اعتبار 200 میلیارد ریالی تخصیص یافته برای توسعه سایت میگوی گمیشان جذب شده است.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، "محمود ربیعی" در این بازدید آب را نیاز اصلی برای پرورش میگو برشمرد و گفت: احداث کانال آبرسان sc2 به طول 12 کیلومتر و احداث کانال و زهکش آبرسان لاین سه به چهار(mc) هر دو به طول یک هزار و 700 متر اقدامی جهادی برای انتقال آب دریا برای سایت پرورش میگوی گمیشان است.

وی بیان کرد: با توسعه زیرساخت های سایت، زمینه های لازم برای تولید، پرورش و عمل آوری و بسته بندی فرآورده های میگو فراهم خواهد شد.

ربیعی میگو را محصولی استراتژیک دانست و افزود: با اقدامات انجام شده و برنامه های در نظر گرفته در سال جاری انتظار می رود بیش از 30 درصد نسبت به سال گذشته از سایت گمیشان میگو برداشت خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ادامه داد: ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی منطقه با محوریت شیلات و پرورش میگو در گمیشان انجام خواهد شد.

در این بازدید فرماندار گمیشان نیز سایت میگو را یکی از بزرگترین پروژه اقتصادی استان برشمرد و گفت: املاح و ریز مغذی های موجود در آب انتقالی از دریا به سایت باعث کاهش هزینه های پرورش و با کیفیت شدن میگوی گمیشان شده است.

وی افزود: سایت میگوی گمیشان مدل و طرح کاملی از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور است و دولت نیز در طی چهار سال اعتبارات ویژه ای برای توسعه این سایت در نظر گرفته است.

فرماندار گمیشان در پایان گفت: سایت میگوی گمیشان باعث ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی استان گلستان خواهد شد.

پیش از این بازدید جلسه ای در ساختمان اداری سایت میگوی گمیشان به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، سرمایه گذار کشور بنگلادش، فرماندار گمیشان، مدیران کل معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، مدیر کل شیلات استان، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان و سرپرستی شعب بانک کشاورزی استان برگزار شد.

• درباره گمیشان:

شهرستان گُمیشان یکی از شهرستان‌های استان گلستان ایران است. شهرستان گمیشان بین ۵۳ درجه و ۵۴ دقیقه تا ۵۴ درجه و ۲ دقیقه طول شرقی و ۳۶ درجه و ۴۹ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۲۱ دقیقه عرض شمالی در قسمت غربی استان واقع شده است. این شهرستان از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان ترکمن، از شرق به شهرستان آق قلا و از غرب به دریای خزر محدود می‌شود. گمیشان در اصل نام یک شهر نیست، بلکه نام منطقه‌ای است که شهرهای کمیش دپه، خواجه نفس، امچلی، قارقی و روستاهای اطراف را دربر گرفته و بیشتر به منطقه‌ای اطلاق می‌شود که قبلاً در آنجا گاو و گوسفند پرورش داده می‌شده و در اوایل نیز گومیشان نوشته می‌شد (گمیشان=گاو+میش (گوسفند)+ان) بعضی ندانسته آن را به منطقه پرورش گاومیش نسبت داده‌اند که این مطلب هیچ سندیت ندارد. درحال حاضر گمیشان نام شهرستان به مرکزیت شهر کمیش دپه می‌باشد که درتاریخ ۲۲ اردیبهشت ۸۸ از شهرستان ترکمن جداشد.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی