گونه سیاه ماهی در کردستان تکثیر بومی می شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

صادرات آبزی از کردستان

 مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود ۲ هزار تن ماهی و آبزیان از کردستان به خارج از کشور صادر شود.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، رحمان میرزایی اظهار داشت: با توجه به تولید ماهی در استان کردستان و بازار مصرف آن ایجاد واحدهای بسته‌بندی و فرآوری ماهی و آبزیان در سطح استان صورت گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر دو واحد بسته‌بندی ماهی به ظرفیت بیش از یکهزار و 500 تن در شهرستان سنندج و شهرستان دهگلان در این راستا مشغول به فعالیت هستند که این واحدها پشتیبان سبیار خوبی برای تولید ماهی سردآبی استان کردستان هستند.

مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: واحد بسته‌بندی ماهی و آبزیان شهرستان دهگلان به مدیریت "نعمتی" تنها واحد بسته‌بندی در سطح کشور است که دارای مجوز صادرات ماهی قزل‌آلا به خارج از کشور است.

وی گفت: در سال گذشته واحد بسته بندی ماهی شهرستان دهگلان، بیش از یکهزار تن ماهی با عالی‌ترین کیفیت به کشورهای روسیه، عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر کرده است.

میرزایی افزود: پیش‌بینی می‌شود بر اساس پیگیری‌های انجام شده میزان صادرات آبزیان و ماهی در واحدهای بسته‌بندی ماهی شهرستان‌های سنندج و دهگلان در امسال به بیش از 2 هزار تن برسد.

گونه سیاه ماهی در کردستان تکثیر بومی می‌شود

وی اظهار کرد: اقدام دیگری که امسال در شیلات استان انجام شده، انجام مطالعات بیوتیک و تکثیر بومی استان با عنوان "سیاه ماهی" است که این کار با همکاری دانشکده شیلات دانشگاه کردستان برای نخستین بار در سطح کشور و حتی دنیا انجام می‌شود.

مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این اقدام با توجه به جایگاهی که این گونه سیاه ماهی در منابع آبی استان دارد تکثیر خواهد شد و نقش مهمی در بازسازی ذخایر گونه‌های بومی دارد.

وی گفت: با توجه به بدست آمدن شرایط بیوتیک آن در آینده با تکثیر این گونه می‌توان از انقراض نسل سیاه ماهی جلوگیری کرد و با تکثیر آن، منابع آبی استان را از این طریق بازسازی کرد.

مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به میزان تولید و مصرف ماهی در استان و مقایسه آن با کشور خاطر نشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال مصرف سرانه به مرز 6.5 کیلوگرم برسد که میانگین کشوری در حال حاضر 10 کیلوگرم است و برنامه شیلات استان این است که بر اساس اهداف برنامه که تعیین شده به میانگین کشوری برسیم.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی