آذربایجان غربی نیاز به یگان حفاظت شیلات دارد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شیلات آذربایجان غربی

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی خواستار راه اندازی یگان حفاظت از شیلات در استان شد.

به گزارش سایت فیشری، معصوم فصیح در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه صید و صیادی غیر مجاز باعث می شود، ضربه شدیدی به ذخایر آبی وارد شود افزود: با استقرار یگان حفاظت شیلات می توان با جلوگیری از قاچاق و صید غیر مجاز ماهی اقتصاد منطقه را بهبود و رونق بخشید.

وی با اشاره به اینکه انواع ماهی های ارزشمند و سودمند کشور به عنوان مخزن ژنتیک در این شهرستان وجود دارد اظهارداشت: شهرستان پلدشت با داشتن ۲ تعاونی صید و صیادی ماهی با اشتغالزایی برای ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم، شش شرکت صید شاه میگو با اشتغالزایی مستقیم برای ۷۰ نفر و ۲۵ واحد مزرعه پرورش ماهی گرم آبی و سرد آبی و دو بازارچه عرضه مستقیم ماهی، مکان مناسبی جهت تولید و ایجاد اشتغال در بخش شیلات است.

معصوم فصیح » معصوم فصیح

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تنها مرکز تکثیر بچه ماهی گرم آبی شمال غرب کشور در شهرستان پلدشت فعالیت می کند و بالاترین حجم رها سازی بچه ماهی در ذخایر آبی استان در این شهرستان صورت می گیرد.

فصیح با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۸ مرکز و مزرعه تکثیر و پرورش آبزیان در استان وجود دارد عنوان کرد:  سالانه نزدیک به ۱۵ هزار تن انواع ماهیان گرمابی و سردآبی در مزارع پرورش ماهی به صورت انفرادی و مجتمع های پرورشی در سطح استان تولید می شود.

وی گفت: در استان سالانه بیش از ۵۵ میلیون تخم چشم زده و ۱۳ میلیون تن قطعه انواع بچه ماهی با هدف تامین نیاز استان و صادرات به استانهای دیگر کشور تولید می شود.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.