1000 طرح پرورش ماهی در خانه های روستایی گیلان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پرورش ماهی در خانه های روستایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با محوریت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از اجرای طرح پرورش ماهی در خانه‌های روستایی خبر داد‌.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، مهندس حجت شعبانپور در گردهمایی دهیاران گیلان که با حضور معاونین فرمانداران و بخشداران در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از طریق پست بانک در مناطق روستایی برگزار شد با قدردانی از دهیاران که به عنوان نمایندگان دولت در روستاها انجام وظیفه می‌کنند، تصریح کرد:رسیدگی به روستاها، ایجاد اقتصاد و درآمد پایدار وتوانمندسازی روستائیان و توجه به مهاجرت معکوس از جمله مواردی است که طی سال‌های اخیر در نظام مدیریت روستایی بدان توجه شده است.

وی گفت:تا پایان سال با مشارکت صندوق کارآفرینی و امید، اداره کل‌های شیلات و تعاون طرح پرورش ماهی در خانه‌های روستایی به تعداد هزار نفر اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان افزود: برای اجرای این طرح به هر متقاضی 250 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود.

شعبانپور همچنین از اختصاص 350 میلیارد ریال تسهیلات از طریق بانک سینا برای اجرای طرح‌های اشتغالزایی در مناطق روستایی خبرداد و گفت: این تسهیلات کم بهره 150 میلیارد ریال بیشتر از سال گذشته است.

وی همچنین پرداخت تسهیلات پست بانک کشور در زمینه خرید لوازم کشاورزی در مناطق روستایی را از جمله اقدامات مثبت قلمداد کرد و گفت: تاکنون از این طریق 12 میلیارد ریال امسال پرداخت شده است و دهیاران تلاش کنند تمام تسهیلات مصوب در گیلان جذب شود.

وی اضافه کرد: در روستاها به ازای هر شخص 650 گرم سرانه تولید پسماند داریم که از متوسط کشوری بالاتر است که البته این وضعیت در شرایطی که گردشگر به استان ورود می‌کند بیشتر هم می‌شود‌.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، همکاری وهمیاری با کارگروه پسماند استان لازمه حصول موفقیت در این حوزه دانست و گفت:جز با مشارکت مردم، فرهنگ سازی، آموزش، تعمیر، ترمیم و بازسازی و راه‌انداز  کارخانجات کمپوست نمی‌توان به نقطه موفقیت رسید.

وی ساخت و ساز غیرمجاز و عدم اهمیت به طرح‌های هادی روستایی را از دیگر مشکلات حوزه روستایی عنوان کرد و افزود: دهیاران موظفند در این خصوص اشراف بهتری برروی عملیات ساخت و ساز روستایی داشته باشند تا در کمیسیون‌های ماده 99 نیز براحتی بتوان تصمیم‌گیری کرد.
• عکس تزئینی است.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی