رتبه نخست گیلان در جذب تسهیلات پرورش ماهیان خاویاری

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ماهیان خاویاری

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت:رتبه نخست گیلان در جذب تسهیلات پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی موجب دوبرابر شدن سهمیه استان شد .

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، مازیار سیدنژاد به افزایش اهمیت گونه های مختلف ماهیان خاویاری و رواج پرورش آن در استخرهای مصنوعی اشاره کرد و گفت: وجود 90 درصد ذخایر جهانی ماهیان وحشی در دریای خزر از یک سو و عواملی همچون کاهش ذخایر ماهیان دریای خزر، غیر اقتصادی بودن صید به روش معمول و خطر انقراض گونه های مختلف ماهیان خاویاری موجود در دریای خزر از سویی دیگر باعث شده تا شاهد افزایش پرورش این نوع از ماهیان باشد.

وی به سیاست‌های کلی تعیین شده در حوزه ی اقتصاد مقاومتی و ضرورت حمایت از  فعالیت‌های اقتصادی به منظور افزایش تولید، اشتغال و ارتقاء درآمد روستاییان اشاره و تصریح کرد: در همین راستا و با توجه به اهمیت تولید و پرورش ماهیان خاویاری در کشور طی سال‌های اخیر، تسهیلات کم بهره‌ای در این خصوص برای 3 استان ساحلی شمال کشور تا سقف مبلغ 300 میلیارد ریال درنظر گرفته شد که سهم هر استان مبلغ 100 میلیارد ریال تعیین شد‌.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه تاکنون برای پرورش ماهیان خاویاری 64 میلیارد ریال تسهیلات با سود 8 درصد در اختیار 6 واحد تولیدی مستقر در روستاهای استان گیلان قرار گرفته است، گفت: این تسهیلات یارانه‌ای در قالب تفاهم نامه همکاری بین معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، بنیاد علوی و بانک سینا به هموطنان فعال در این حوزه ارائه شده است‌.

وی اظهار کرد: پرداخت این تسهیلات در استان گیلان با همکاری اداره کل شیلات و از طریق سیاست‌گذاری توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری و با عاملیت بانک سینا به مرحله اجرا در آمده است‌.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان به رتبه ی اول گیلان در اجرای تفاهم نامه ی مذکور تاکنون اشاره و خاطرنشان کرد: عملکرد مطلوب استان گیلان در این حوزه باعث شد تا 100 میلیارد ریال تسهیلات به سقف تعیین شده ‌قبلی افزایش پیدا کند‌.

سیدنژاد گفت: با بهره برداری از طرح‌های مذکور تولید گوشت ماهیان خاویاری 175 تن و تولید خاویار استان نیز بیش از 10 برابر افزایش خواهد داشت‌.

وی اضافه کرد: با استمرار تسهیلات مذکور در سال های آتی شاهد افزایش این ارقام و حضور پررنگ محصولات خاویاری استان در بازارهای صادراتی خواهیم بود.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی