نجات گرازماهی ها به کمک دلفین های نیروی دریایی آمریکا

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دلفین

دولت مکزیک در نظر دارد با به کارگیری دلفین‌هایی که نیروی دریایی آمریکا آموزش داده است، گونه در معرض انقراض گرازماهی‌های خلیج کالیفرنیا را نجات دهد.

به نقل از بی بی سی، گزارماهی‌های خلیج کالیفرنیا "در معرض انقراض‌ترین" گونه جانوران دریایی اعلام شده است و گمان می‌رود تنها حدود ۴۰ عدد از آنها در آب‌های این منطقه زندگی کنند.

"رافائل پاسچیانو"(Rafael Pacchiano)، وزیر محیط‌زیست مکزیک ضمن اعلام این طرح گفته هدف این است که دلفین‌های آموزش دیده بتوانند دسته‌های گرازماهی را شناسایی و آنها را به سوی منطقه دریایی حفاظت شده هدایت کنند.

هم‌زمان مکزیک استفاده از تورهای ماهی‌گیری که گمان می‌رود یکی از دلایل اصلی کاهش گرازماهی‌ها است، ممنوع کرده است.

پاسچیانو گفته پروژه دلفین‌ها از سپتامبر آینده به اجرا درخواهد آمد.

وی افزود: ما و نیروی دریایی آمریکا طی یک سال گذشته مشترکا روی تربیت یک گروه دلفین‌ها کار کرده‌ایم که تا پیش از این از آنها برای پیدا کردن غواصانی که در زیر آب مفقود شده بودند استفاده می‌شده است. حالا آنها را آموزش داده‌ایم که بتوانند موقعیت گرازماهی‌ها را ردیابی کنند.

پاسچیانو خاطرنشان کرد: باید تا آنجا که می‌توانیم گرازماهی‌های بیشتری پیدا کنیم تا شانس نجات آنها از انقراض را داشته باشیم.

دولت مکزیک همچنین در روز جمعه ۳۰ ژوئن استفاده از تورهای ماهی‌گیری ویژه‌ صید ماهی توتابا را ممنوع کرد؛ ماهی توتابا در چین برای تهیه داروهای سنتی کاربرد فراوان دارد.

"لئوناردو دی کاپریو"(Leonardo diCaprio)، هنرپیشه سرشناس هالیوود که از شهرت خود برای آگاهی‌رسانی و کمک به برنامه‌های نجات گرازماهی‌ها استفاده می‌کند، در توییتی از ممنوع شدن استفاده از این نوع تورهای ماهی‌گیری استقبال کرده و از رئیس جمهوری مکزیک برای امضای این دستور تشکر کرده است.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی