کاهش صید کپور دریای خزر در فصل صید گذشته

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کپور دریای خزر

معاون صید و بنادر ماهی‌گیری شیلات مازندران از بازسازی ذخیره ماهی کپور در دریای خزر خبرداد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، عباس شیخ‌تبار اظهار کرد: 96 میلیون قطعه لارو ماهی سفید در مرکز بازسازی شهید رجایی ساری تولید که از پنج خردادماه امسال رهاسازی بچه ماهی‌های تولیدی آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه بچه ماهی‌های تولیدی در 21 رودخانه مهم شیلاتی مازندران با مشارکت جامعه صیادی در حال رهاسازی است، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 20 میلیون قطعه در این رودخانه‌ها رهاسازی شد.

معاون صید و بنادر ماهی‌گیری شیلات مازندران تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود رهاسازی 65 میلیون قطعه بچه ماهی به‌صورت تکثیر مصنوعی تا پایان تیرماه امسال انجام شود.

شیخ تبار به تولید 11.5 میلیون قطعه بچه ماهی طبیعی در رودخانه‌های مازندران اشاره کرد و افزود: اجرای پروژه شیل‌گذاری در 9 رودخانه استان و بحث حفاظت و تکثیر طبیعی در یک رودخانه انجام که پیش‌بینی شد تولید بچه ماهی به 10میلیون قطعه برسد.

عباسعلی شیخ تبارمعاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات مازندران » عباسعلی شیخ تبار

وی با تأکید بر حفاظت از زیستگاه طبیعی آبزیان، خاطرنشان کرد: حفاظت از زیستگاه آبزیان و مهاجرت ماهی به رودخانه و تکثیر طبیعی به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون صید و بنادر ماهی‌گیری شیلات مازندران با اشاره به کاهش صید ماهی کپور در فصل صید گذشته، تصریح کرد: امسال سه نقطه از شیل‌گذاری به تکثیر ماهی کپور اختصاص داده شده است.

شیخ تبار اظهار کرد: مرکز بازسازی شهید رجایی ساری بحث مولدسازی و تکثیر ماهی کپور را در دستور کار خود دارد که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 8 میلیون قطعه تولید شود و به‌صورت طبیعی و مصنوعی در رودخانه‌های منتهی به دریای خزر رهاسازی شود.

وی در پایان گفت: به‌ دلیل بازسازی ذخیره ماهی کپور میزان صید این گونه در تورهای صیادی طی سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.