افزایش پنج برابری تولید ماهیان سردابی در سیستان و بلوچستان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قزل آلا در سیستان

‌مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) گفت: این اداره موفق شده با استفاده از توان نیروهای بومی منطقه افزايش توليد ماهي سردابی را از 11 تن به 50 تن در سال افزایش دهد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، محبعلی سیستانی افزود: 900 باب استخر پرورش متراكم ماهي در سطح منطقه سيستان طی سه سال اخیر ساخته شده است.

وی همچنین از ساخت بيش از 580 باب استخر خاكي در سطح منطقه سيستان خبر داد و گفت: افزايش توليد بچه ماهي بومي و گرمابي در محل مركز تكثير و بازسازي ذخاير ماهيان بومي و گرمابي شرق ايران از 1.5 ميليون قطعه به 40 ميليون قطعه بچه ماهي درسال رسیده است.

محبعلی سیستانی »» سیستانی

سیستانی بیان کرد: همچنین برای رفاه حال صیادان منطقه، پرداخت كمترين تعرفه صيد از طرف صيادان منطقه سيستان در سطح كشور(‌منطقه سيستان 25 هزار تومان و استان هاي ديگر 80 تا 100 هزار تومان) انجام شده است.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان (آبهای داخلی) همچنین از پرداخت سالانه نزديك به 30 ميليارد ريال يارانه توسط دولت در راستاي بيمه صيادان منطقه سيستان خبر داد.

وی ايجاد استخرهاي بتني نوين(8 ضلعي) با قابليت توليد چند برابري بچه ماهی در منطقه سيستان، ايجاد استخرهاي خاكي عميق با قابليت توليد چند برابري و معرفي الگوي استخرهاي بتني نوين ويژه طرح 46 هزار هكتاري دشت سيستان را از دیگر برنامه‌های این اداره بیان کرد.

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.