تالابهای 11گانه پلدختر باید ثبت جهانی شوند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود تالاب‌های پلدختر ثبت جهانی شوند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود تالاب‌های پلدختر ثبت جهانی شوند.

سید حمیدرضا کاظمی در آیین آغاز عملیات اجرایی مجتمع پرورش ماهی روستای چم‌گز پلدختر اظهار داشت: رودخانه کشکان در حوزه پلدختر و معمولان با توجه به غالب بودن شغل کشاورزی در این منطقه منبع درآمد مردم محسوب می‌شود اما متاسفانه در بالادست رودخانه کشکان گیاهان آب‌دوست کشت می‌شود که نیاز دارد با وجود خشکسالی و کمبود آب به جای این گونه‌ها از کشت سایر گیاهان استفاده شود.

وی سد معشوره را تهدیدی برای کشاورزی شهرستان پلدختر دانست و افزود: انتظار می‌رود احداث این سد که از نظر زیست محیطی مناطق پایین‌دست را تهدید می‌کند، مورد مطالعه مجدد قرار گیرد.

 وی یادآور شد: شهرستان پلدختر با مساحت 386 هزار هکتار از نظر زیست محیطی با وجود تالاب‌ها و زیستگاه‌های سمندر لرستانی، ببر، پلنگ و بزکوهی دارای ویژگی‌های خاصی است که نیازمند قرار گرفتن در منطقه شکار و صید ممنوع است.

این نماینده مجلس افزود: تالاب‌های 11گانه و بی‌نظیر شهرستان پلدختر ویژگی‌های خاصی دارند و انتظار می‌رود ثبت جهانی شوند. تالاب فصلی ولی عصر(عج) منطقه مناسبی برای اجرای طرح شیلات است که نیاز به حمایت ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و شیلات کشور و مشارکت مردم دارد.

وی تأکید کرد: با توجه به آتش‌سوزی‌های گسترده و متعدد و سخت‌گذر بودن شهرستان پلدختر راه‌اندازی پاسگاه اطفای حریق در این شهرستان ضروری است.

وی در پایان گفت: محیط زیست شهرستان پلدختر نیازمند تقویت است؛ چراکه در اداره این شهرستان با وجود 12 پست سازمانی هفت نفر در آن مشغول خدمت هستند و از نظر نیروی انسانی تجهیزات و پاسگاه اطفای حریق نیازمند توجه است.

 

طراحی گرافیک، طراحی پوستر، طراحی لوگو، طراحی وب, طراحی بروشور, طراحی استند,گرافیست


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.