شیلات دستورالعمل صدور مجوز پرورش زالو را دریافت کرد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پرورش زالو

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی از صدور اولین موافیت اوصلی واحد تکثیر و پرورش زالوی طبی در خراسان‌جنوبی خبرداد.

به گزارش سایت فیشری، محمدحسین اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با اعلام اینکه زالوی طبی از لحاظ درمان بیماری‌ها بسیار مؤثراست، اظهارکرد: اولین موافقت اصولی برای ایجاد یک واحد تکثیر و پرورش زالوی طبی(صنعتی) در استان خراسان‌جنوبی صادر شد.

وی افزود: این واحد تکثیر و پرورش زالوی طبی به ظرفیت 100 هزار قطعه در بخش نیمبلوک شهرستان قاینات احداث خواهد شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی صدور مجوز تکثیر و پرورش زالوی طبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت سلامت جامعه و ترویج زالو درمانی و پیگیری‌های فراوان علاقمندان و مشتاقان به اشتغال در زمینه تکثیر و پرورش زالوی طبی، دستورالعمل صدور مجوز تکثیر و پرورش زالو توسط سازمان شیلات ایران ابلاغ شده است.

اکبری یادآورشد: استخراج بزاق زالو حاوی آنزیم‌هایی برای ساخت دارو و کرم‌های آرایشی و بهداشتی و استخراج عصاره زالو جهت تولید روغن زالو از کاربردهای زالو طبی است.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

نظرات  

 
0 #1 میلاد 1396-03-31 21:23
سلام چه شرایطی نیاز هست که بتونیم زالو پرورش بدیم و مجوز بگیریم؟؟

::
پاسخ: بنظر میرسه در هنگام انتشار این خبر، در مرحله دستورالعمل ارائه مجوز هست، اما با اینحال با شیلات استانتون تماس بگیرید. به احتمال قوی بجز شیلات نیاز به مجوز ارگانهای دیگری هم داره.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی