انتشار کتاب پرورش ماهی تیلاپیا

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کتاب پرورش ماهی تیلاپیا

کتاب"پرورش ماهی تیلاپیا" از سوی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور منتشر شد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از موسسه تحقیقات علوم شیلاتی ایران، کتاب"پرورش ماهی تیلاپیا" از سوی دکتر همایون حسین زاده صحافی (عضو هیئت علمی در ستاد موسسه) و آقای مهندس فرهاد رجبی پور (شاغل در مرکز تحقیقات ملی آبزیان آبهای شور – بافق یزد) ترجمه گردیده است که در ۵۰۰ صفحه از سوی انتشارات موسسه منتشر شد.
این کتاب شرح تاریخچه تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا و راهنمایی برای علاقه­مندان به این موضوع می­باشد. آنچه مترجمین را در ترجمه این اثر مصمم ساخت، موضوع ارتقاء توانمندی­های کشور در حوزه آبزیان و ایجاد تنوع در سبد مصرف آبزیان کشور بوده است. ماهی تیلاپیا که نامی عمومی برای گروه ازماهی­هاست و همچنین به عنوان نام جنس برای تعداد بسیار زیادی از ماهیان متعلق به خانواده سیچلیده بکار می­رود، در مناطق وسیعی از کره زمین گسترش یافته و امروزه غذای متداولی محسوب می­شود. در جمهوری اسلامی ایران نیز این ماهی طی حدود یک دهه مورد مطالعه و پژوهش قرار گرفته و دستاوردهای مطالعات بر ویژگی­های پرورشی قابل توجه آن تأکید دارند. این کتاب شامل فصول زیست شناسی گونه های مختلف تیلاپیا، اصول پرورش در سیستم های متراکم و گسترده، اصول تغذیه و غذادهی، بیماری و استرس و در بخش انتهایی، موضوع اثرات زیست محیطی پرورش ماهی تیلاپیا و نمونه­هایی از فعالیت­های انجام شده در این زمینه بیان می­گردد. امید است این اثر گامی در جهت توانمندسازی آینده­سازان کشور و نیل به خودکفایی در حوزه شیلات و آبزیان باشد.

 

دانلود کتاب پرورش تیلاپیا

جهت دانلود رایگان نسخه انگلیسی این کتاب، اینجا کلیک کنید

 

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 1
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.