آغاز پرورش ماهیان خاویاری در هرمزگان با 500 قطعه بچه ماهی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر کل شیلات هرمزگان از ذخیره سازی بچه ماهی خاویاری در شهرستان حاجی آباد به منظور پرورش ماهیان خاویاری و برداشتن اولین گام‌های این صنعت خبر داد.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، سید پرویز محبی در جمع خبرنگاران افزود: این مهم در راستای اهداف شیلات مبنی بر مطالعه و بررسی و امکان سنجی پروش ماهیان خاویاری بمنظور استفاده حداکثری و چند منظوره از منابع آب شهرستان‌های غیر ساحلی استان، افزایش بهره‌وری و فعال سازی ظرفیت‌های جدید توسعه آبزی پروری استان، ایجاد تنوع گونه‌ای در پرورش آبزیان، توسعه آبزی پروری در مناطق دور ازساحل، افزایش تولید و مصرف گوشت آبزیان و در نهایت بررسی امکان تولید خاویار در جنوب کشور صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در این راستا تعداد 500 قطعه بچه ماهی خاویاری  که  از مرکز شهید مرجانی واقع در استان گلستان تامین شده در دو نقطه از شهرستان حاجی آباد ( 450 قطعه در روستای طارم مزرعه کشاورزی دشت گل روئیه و 50 قطعه در باغی در حاشیه شهرستان حاجی آباد) رهاسازی شد.

مدیر کل شیلات هرمزگان مدت زمان حمل از مبدا تا مقصد را حدود 48 ساعت خواند و تصریح کرد: این انتقال با صد در صد بازماندگی و موفقیت کامل بوده است که با توجه به بعد مسافت، قرار داشتن در فصل گرما و بالا بودن وزن بچه ماهی  یک تجربه موفقیت آمیز بوده است .

سیدپرویز محبی مدیر کل شیلات هرمزگان » سیدپرویز محبی

محبی با اشاره به اینکه این مرحله از  ذخیره سازی بچه‌ماهی‌های خاویاری آزمایشی بوده است گفت: در صورت موفقیت این مهم در سال‌های آتی، در آینده شاهد توسعه بخش پرورش ماهیان خاویاری خواهیم بود و  اداره کل شیلات هرمزگان تسهیلات مناسب و حمایت‌های خوبی  را برای سرمایه‌گذاران علاقه مند در بخش پرورش ماهیان خاویاری در نظر گرفته است.

مدیرکل شیلات هرمزگان تاکید کرد: صادرات گوشت ماهیان خاویاری و خاویار سهم خوبی را در میان صادرات سایر آبزیان کشور به خود اختصاص داده است و در آینده‌ای نه چندان دور شاهد تخصیص بخشی از این مهم به استان هرمزگان خواهیم بود.

وی گفت: استان هرمزگان به دلیل بهره‌مندی از مواهب طبیعی فراوان ظرفیت های بسیار مناسبی در زمینه صنعت آبزی پروری دارد و این استان در تمامی محورهای شیلاتی و  به ویژه بخش آبزی پروری اعم از ماهیان گرم آبی، ماهیان سرد آبی،پروش ماهیان دریایی، ماهیان زینتی، پرورش میگو و حتی ماهیان خاویاری که تاکنون مختص شمال کشور بوده است فعالیت مطلوبی دارد.

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی