14 تن ماهی خشک فاسد، در مهریز یزد معدوم شد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نابودی ماهی خشک در مهریز

کارشناسان دامپزشکی مهریز با همکاری مأموران انتظامی این شهرستان، یک دستگاه کامیون حامل 14 تن ماهی خشک فاسد را توقیف و معدوم کردند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، دکتر «مجتبی آغاز» مسئول شبکه دامپزشکی شهرستان مهریز این اقدام را در راستای اجرای سیاست‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور خواند و گقت: محموله مورد نظر که فاقد هر گونه مجوز حمل و پیشینه بهداشتی بود، حتی پس از بررسی و بازدید بازرسان ویژه کنترل فراورده‌های خام دامی شبکه دامپزشکی شهرستان و بر اساس شواهد قابل مشاهده، فاسد بودن احراز شد و در نتیجه به‌منظور جلوگیری استفاده آن در چرخه مواد غذایی انسانی و دامی و بنا بر حکم قضایی، معدوم شد.

وی خاطرنشان کرد: با استناد به قوانین سازمان دامپزشکی کشور، هر گونه عبور و مرور و نقل و انتقال دام زنده و فرآورده‌های خام دامی در داخل کشور مستلزم کسب مجوزهای بهداشتی لازم و گذراندن مراحل بهداشتی و قرنطینه‌ای است.

آغاز در ادامه تصریح کرد: تحت همین عنوان و با هدف تأمین سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری‌های خطرناک و واگیر دام و مشترک بین انسان و حیوان، شبکه دامپزشکی شهرستان مهریز به‌صورت فعال با همکاری مأموران انتظامی در تمام طول ایام سال هرگونه محموله دام و فرآورده خام دامی که قصد ورود به استان یا خروج از آن را داشته باشد، بررسی و در صورت عدم احراز شرایط و گواهی‌نامه‌های بهداشتی، محموله‌های مذکور را توقیف می‌کند.

• درباره مهریز:

مهریز یکی از شهرهای استان یزد در ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان مهریز واقع است. این شهر بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ دارای جمعیتی برابر با ۲۶٬۳۶۴ نفر بوده‌است.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی