مشکلات پرورش ماهی در قفس در مازندران

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مشکلات پرورش در قفس در مازندران

مدیرکل شیلات استان مازندران گفت: سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات به منظور اجرای طرح پرورش ماهی در قفس دریایی، در ارائه وثیقه بانکی با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از ایسنا، حسینعلی رستمی در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران گفت: اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در شیلات استان در بخش پرورش ماهیان خاویاری در قفس، مورد تأکید است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود شیلات در مناطق روستایی و امکانات نواحی صنعتی می‌توانیم شاهد رشد چشمگیری در بخش اشتغال و تولید در استان باشیم.

مدیرکل شیلات استان اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری، وثیقه مورد نیاز را برای واحدهای تولیدی تأمین می‌کند و در صورت استفاده، یکی از مشکلات سرمایه‌گذاران شیلات در سال اقتصاد مقاومتی، برطرف خواهد شد.

سید مصطفی موسوی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران نیز در این نشست گفت: کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، مهم‌ترین دغدغه تولیدکنندگان استان است و با حمایت بانک‌ها و ارائه تسهیلات موردنیاز، شاهد رونق ‌بخش تولید خواهیم بود. باید از بسترهای لازم، به‌ویژه جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان استفاده کنیم تا رونق در بخش تولید ایجاد شود.

وی بیان کرد: برخی از واحدهای تولیدی در دریافت تسهیلات، با مشکلاتی در ارائه وثیقه موردنیاز مواجه هستند. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به‌عنوان یکی از ارکان توسعه اقتصادی و نهاد تخصصی مالی، با فراهم کردن ابزارهای فنی و اعتباری، نقش مهمی در تسهیل وثیقه‌های تسهیلات اعطایی بانک‌ها به صنایع کوچک و متوسط، ایفا می‌کند.

 


+ 1
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی