صالحی: روسیه در قشم سرمایه گذاری می کند

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

حسن صالحی رییس سازمان شیلات

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: جزیره قشم به دلیل داشتن فرصت‌ها و ظرفیت‌های زنجیره‌ای شیلاتی، اولویت اول شیلات در کشور است.

حسن صالحی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به جایگاه شیلاتی جزیره قشم در استان و کشور گفت: جزیره قشم به دلیل داشتن فرصت‌ها و ظرفیت‌های زنجیره‌ای شیلاتی، جایگاهی ویژه در کشور دارد.

وی همچنین از برقراری تفاهم‌نامه‌ای بین ایران و روسیه در راستای سرمایه‌گذاری کشور روسیه در زمینه‌های شیلاتی در شهر انزلی و جزیره قشم خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه فضای همکاری و سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی در شهرستان قشم بسیار مطلوب است.

رئیس سازمان شیلات ایران همچنین از کشورهای روسیه و آسیای جنوبی به‌عنوان بازار هدف تولیدات و صادرات محصولات شیلاتی قشم یاد کرد.

صالحی همچنین توسعه شیلاتی در جزیره قشم با هدف سودآوری و توسعه اقتصادی برای بومیان منطقه را از دیگر اهداف دولت و شیلات در منطقه خواند.

در ادامه مدیرکل شیلات هرمزگان نیز با بیان اینکه شهرستان قشم رتبه اول صید ساردین در کشور را دارا است گفت: این شهرستان بیش از 70 درصد از صید ماهیان سطح‌زی ریز استان را به خود اختصاص داده است.

سیدپرویز محبی ناوگان صیادی با یک‌هزار و 143 فروند شناور(165 فروند لنج، 980 فروند قایق)، سهم 30 درصدی صیادان شهرستان از مجموع صید استان، جامعه صیادی با بیش از شش هزار نفر شاغل بر شناورهای صیادی و صنایع جنبی شیلاتی، 14 تعاونی صیادی و 40 واحد صنایع شیلاتی شامل مجتمع‌های برودتی شیلاتی، یخ‌سازی، کنسروسازی، پودر ماهی، ساخت لنج چوبی و… را تنها بخشی از توانمندی شیلات هرمزگان خواند.

وی همچنین از مزرعه پرورش میگو دوستکو به عنوان مزرعه الگو اقتصاد مقاومتی یاد کرد و افزود این مزرعه که با تکنولوژی روز دنیا احداث و مدیریت می‌شود نماد خوبی از اقتصاد مقاومتی است.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم نیز همچنین از همکاری و تعامل سازنده با مجموعه شیلات هرمزگان و شیلات ایران خبر داد و افزود: تاکنون برای بیش از 18 هزار تن پروش ماهی در قفس موافقت‌نامه اصولی صادر و زمین لازم واگذاری شده است که بالغ بر 50 هزار تن نیز در حال صدور موافقت‌نامه اصولی و واگذاری زمین از سوی منطقه آزاد قشم قرار دارد.

حمیدرضا مومنی همچنین از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی دستاوردهای شیلاتی با مشارکت شیلات ایران و شیلات هرمزگان و منطقه آزاد قشم خبر داد.

ایجاد شهرک شیلاتی در جزیره قشم، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای شیلاتی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی به همت شیلات هرمزگان و منطقه آزاد قشم، ایجاد پارک آبی و آکواریوم جهت نمایش تنوع زیستی خلیج فارس و توانمندی‌های شیلاتی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این دیدار بود.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی