از میگو تا ماهیان خاویاری، در کرمانشاه

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

شیلات کرمانشاه

 مدیرکل شیلات کرمانشاه از تولید بیش از 14 هزار تن محصولات شیلاتی در استان طی سال گذشته خبر داد.

به گزارش سایت فیشری، سید فرزاد افضلی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، میزان کل تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در سال گذشته را 14 هزار و 380 تن اعلام کرد و گفت: حدود چهار درصد تولیدات شیلاتی کشور مربوط به استان کرمانشاه است.

 

افضلی با بیان اینکه سال گذشته 10 هزار و 340 تن انواع ماهیان سردآبی در استان کرمانشاه تولید شد، افزود: کرمانشاه در زمینه تولید ماهیان سردآبی رتبه چهارم کشور را بین استان‌های غیر ساحلی دارد.

 

مدیرکل شیلات کرمانشاه میزان تولیدات ماهیان گرمابی استان طی سال گذشته را نیز 2680 تن اعلام کرد و گفت: استان کرمانشاه از نظر تولید ماهیان گرمابی رتبه نخست را در بین استان‌های غیر ساحلی کشور دارد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه تنها مرکز تولید کننده پست لارو میگو در کشور است، گفت: سالانه 10 تن میگو در این استان تولید می‌شود.

 فرزاد افضلی

به گفته افضلی سالانه همچنین 10 تن انواع ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه تولید می‌شود.

افضلی افزود: سال گذشته همچنین 1340 تن انواع ماهی در منابع آبی و پشت سدهای استان تولید شد.

مدیرکل شیلات کرمانشاه در ادامه میزان تولیدات ماهیان زینتی استان کرمانشاه در سال گذشته را دو میلیون و 500 هزار قطعه انواع ماهیان آکواریومی آب شیرین اعلام کرد.

افضلی سپس میزان تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در سال 93 را یازده هزار و 793 تن اعلام کرد و گفت: سال گذشته شاهد افزایش تولیدات شیلاتی استان به میزان 2587 تن بودیم.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی