سرانه مصرف آبزیان در سیستان و بلوچستان پایین است

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

غذای دریایی

 رئیس اداره بهبود کیفیت اداره کل شیلات سیستان گفت: با هدف نهادینه کردن فرهنگ مصرف ماهی دوره‌های آموزشی ترویجی بهبود کیفیت آبزیان در شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود. به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، محمد رضا زارع جوان اظهار داشت: سرانه مصرف آبزیان در سیستان و بلوچستان پایین است و فرهنگ مصرف ماهی بعنوان غذای سالم باید در جامعه نهادینه شود.

رئیس اداره بهبود کیفیت اداره کل شیلات سیستان با اشاره به پائین بودن سرانه مصرف آبزیان دراستان گفت: در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی درحوزه امنیت غذایی لازم است با  اجرای دوره‌های آموزشی ترویجی و آشنایی بهره‌برداران با روش‌های نوین نگهداری و حمل ونقل آبزیان بتوانیم ضمن جلوگیری از افت کیفی، محصولاتی سالم و با کیفیت را روانه بازارمصرف نموده و سهم مصرف آبزیان در سبد غذایی شهروندان استان افزایش یابد.

وی افزود: در ایت راستا و با هدف اجرای سیاست های سازمان شیلات ایران مبنی بر ارتقاء سطح آگاهی و آموزش بهره برداران از جمله فروشندگان آبزیان، صیادان و پرورش دهندگان با روش های نگهداری و حمل ونقل آبزیان تعداد 15 دوره آموزشی ترویجی اصول نگهداری و حمل ونقل آبزیان درشهرستانهای استان از جمله،ایرانشهر،خاش، سراوان، نیکشهر وسرباز با آموزش بیش از500 نفرروز طی سال94 اجرا گردید.

زارع جوان با اشاره به اینکه این دوره ها در بقیه شهرستانهای نیزطی سال جاری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: جهت افزایش سرانه مصرف آبزیان در میان آحاد مردم و تنوع در نوع عرضه، این اداره با ارائه مشاوره کارشناسی، تشویق بخش خصوصی جهت عرضه ماهی زنده و اهداء ادوات ترویجی از قبیل وان های عرضه ماهی زنده اقدامات موثری جهت عرضه ماهی بصورت زنده در اکثر شهرستان های استان صورت پذیرفته بطوری که عرضه ماهی جهت فروش بطور روزانه درشهرستانهای زابل،زهک، هیرمند، هامون ، نیمروز و زاهدان بصورت چشمگیری افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه شیلات سیستان گام مهمی در جهت رونق اقتصاد مقاومتی است، افزود:  امیدواریم با صید از استخرهای پرورش ماهی و منابع آبی و افزایش عرضه ماهی در بازار این میزان در ماههای پایانی سال  افزایش یابد.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی