منطقه الموت، ظرفیت ویژه برای آبزی پروری دارد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پرورش قزل آلا در قزوین

مدیر دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در راستای تولید آبزیان سالم و مرغوب باید شرایط امنیت زیستی در مزارع پرورش ماهی استان قزوین فراهم شود. به گزارش سایت فیشری و به نقل از تسنیم، عیسی غیاث‌یزدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای تولید آبزیان سالم و مرغوب باید شرایط امنیت زیستی در مزارع پرورش ماهی استان قزوین فراهم شود.

وی با اشاره به اهمیت رعایت نکات بهداشتی در پرورش آبزیان بیان کرد: رعایت ضوابط بهداشتی قرنطینه‌ای در مزارع پرورش ماهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که سبب افزایش تولید آبزیان با کمترین میزان تلفات می‌شود.

مدیر دامپزشکی شهرستان قزوین تصریح کرد: منطقه الموت در استان قزوین از ظرفیت بسیار خوبی در زمینه تولید و پرورش ماهی به ویژه ماهیان سردآبی برخوردار است که با رعایت نکات بهداشتی می‌توان میزان تولید و پرورش آبزیان در این منطقه را ارتقاء داد.

غیاث‌یزدی با اشاره به برخی نکات بهداشتی ضروری در پرورش ماهی خاطرنشان کرد: ضدعفونی کردن آب، ثبت روزانه وضعیت سلامت ماهیان، رعایت تراکم در تراف‌ها و استخرهای نوزادگاهی و همچنین ضدعفونی کلیه تجهیزات مورد استفاده را می‌توان از جمله نکات بهداشتی لازم در پرورش ماهی نام برد.

وی ادامه داد: بهره‌برداران باید در صورت مشاهده تلفات غیرعادی ماهی مراتب را به سرعت به مسئولان دامپزشکی اطلاع دهند تا اقدامات لازم انجام شود.

مدیر دامپزشکی شهرستان قزوین عنوان کرد: از دیگر نکات بهداشتی در پرورش ماهی می‌توان به جمع‌آوری ماهیان تلف‌ شده و دفن بهداشتی آنها و همچنین پاکسازی استخرها قبل از ورود بچه‌ ماهی‌‌ها اشاره کرد.

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی