قیمت تمام شده هرکیلو قزل آلا 7هزار تومان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی از تولید خدود ۲۲۰۰ تن ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ‏استان تا پایان سال خبر داد.

حسن اکبری صبح امروز در جمع خبرنگاران بااشاره به تولید حدود 2200تن ماهی قزل آلا در استان اظهار داشت: به‌رغم غیرفعال شدن ‏تعدادی از واحدهای آبزی پروری استان به‌سبب خشکسالی‌های اخیر و پرداخت نشدن تسهیلات نقدینگی به برخی از آبزی‌‏پروران جهت تهیه بچه‌ماهی و خوراک، پیش بینی می‌شود تا پایان سال حدود 2200تن ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ‏استان تولید و روانه بازار مصرف شود.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی افزود: ارزش اقتصادی این میزان ماهی تولید شده حدود 280میلیارد ریال برآورد می‌شود.

وی تصریح کرد: امسال به سبب کاهش 25درصدی تولید ماهی قزل آلا در برخی از استان‌های همجوار با توجه به بروز ‏بیماری ویروسی خون‌ریزی دهنده پوستی و کاهش عرضه ماهی قزل آلا در بازار، سود مناسبی نصیب آبزی‌پروران این بخش شد به گونه‌ای که این میزان سود در برخی از واحدهای پرورش ماهی قزل آلا که از مدیریت مناسبی برخوردار بودند تا 50‏درصد نیز رسید.

اکبری بااشاره به میانگین هزینه تمام شده برای تولید 1کیلوگرم ماهی قزل آلا گفت: میانگین هزینه تمام شده تولید یک کیلوگرم ماهی قزل‌آلا در امسال حدود 7000تومان بوده است.

وی افزود: در ایام مشابه سال گذشته، هر کیلوگرم ماهی قزل آلا در مزرعه حدود 9000تومان به فروش می‌رسید، در صورتی که ام‏سال بنابه دلایل بیان شده، هر کیلوگرم ماهی قزل آلا در محل مزرعه تا 14هزار تومان نیز به مشتری تحویل داده شده ‏است.

حسن اکبری مدیرکل شیلات و امور آبزیان استان مرکزی»» حسن اکبری

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی بااشاره به اینکه هزینه‌های تولید نسبت به سال گذشته ثابت بوده گفت: پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای ‏ذخیره کشاورزی نه تنها نیاز به برداشت آب اضافه از منابع آبی ندارد بلکه با همان آبی که جهت آبیاری اراضی کشاورزی استفاده ‏می‌شود می‌توان به اقتصادی‌تر کردن فعالیت‌های کشاورزی در اراضی کشاورزی کمک و در آمد جداگانه‌ای را علاوه بر تولید ‏محصولات کشاورزی نصیب کشاورز کرد.

اکبری افزود: تولید هر تن ماهی قزل آلا سبب کاهش مصرف حدود 200کیلوگرم کودشیمیایی در مزارع ‏کشاورزی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دسترسی کشاورزان و روستائیان به ماهی به عنوان غذای سلامتی، همچنین افزایش ‏تولید درواحد سطح تولیدات مزارع کشاورزی از دیگر مزایای پرورش ماهی قزل آلا در استخرهای ذخیره کشاورزی بوده است.

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: پرورش کپور ماهیان، تولید بچه ماهی قزل آلا، پرورش ماهی خاویاری وتکثیر و پرورش ماهی زینتی ازدیگر فعالیت‌های آبزی ‏پروری استان به شمار می‌رود که علاوه بر مزایای اشاره شده می‌تواند به ایجاد اشتغال پایدار در استان کمک کند.

 

طراحی گرافیک، طراحی لوگو، مهدی محجوب، طراحی سایت، طراحی بروشور و کاتالوگ، غرفه آرایی

 


+ 1
+ 0

نظرات  

 
0 #1 علی تاجفعر 1395-12-09 22:56
سلام 11ماه پیش در فرودگاه تهران تخم قزل تحویل دوستم شده و بابت خرید این تخم ماهی قزل که از کشور خارج اورده بودند مبلغ45میلیون تومان پرداخت گردید حالا این تخم ها درحال حاضر 500تا600گرم شدند لطفا و خواهش میکنم میدونم دقیقا نمیشه بفرماید اما تقریبا هم بفرماید تشکر میکنم این ماهیها فروش بره به این شرایط که عرض کردم این اقا تقریبا چقدر سود خواهد کرد جواب این سوالم برایم خیلی مهمه لذا باز هم تکرار میکنم جوابم را اگر به فرض هم شده بفرماید امیدوارم همیشه سلامت و خوش باشید باتشکر
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی