120هزار قطعه ماهی مردند، 6هزار قطعه رهاسازی شد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

به دنبال واژگونی قطار حاوی سود سوزآور در رودخانه سزار لرستان، و مرگ حدود 120 هزار قطعه ماهی ، امروز اعلام شد که راه آهن اقدام به رهاسازی 500 هزار قطعه ماهی در این محل خواهد نمود.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: ۵۰۰ هزار قطعه ماهی بومی در رودخانه سزار دورود رها سازی می شود و امروز با رها سازی ۶ هزار قطعه ماهی این کار آغاز شد. محسن پور سید آقایی ظهر امروز در  رها سازی نمادین شش هزار ماهی بومی به رودخانه سزار  شهرستان دورود اظهار داشت: برای رها سازی 500 هزار قطعه ماهی قرار داد بسته شده است که امروز شش هزار قطعه از آن رها سازی شد.

وی با اشاره به اینکه تدارک ماهی بومی سخت و زمان بر است افزود: هزینه رها سازی ماهی بومی پرداخت شده است بنابراین رهاسازی تا 500 هزار قطعه ماهی ادامه دارد و امروز با رها سازی شش هزار قطعه ماهی کار شروع شد.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: هر زمان شیلات با همکاری محیط زیست ماهی را فراهم کند بقیه این کار انجام می شود.

به گزارش تسنیم 26 شهریورماه امسال براثر واژگونی یک قطار باری در خطوط ریلی لرستان که حاوی سود سوزآور (هیدوکسید سدیم ) بود، 60 هزار لیتر از هیدروکسید سدیم به داخل رودخانه سزار دورود وارد شد و 120 هزار قطعه ماهی در اثر ورود اسید به این رودخانه نابود شدند و خسارت 12 میلیارد ریالی به محیط ‌زیست استان وارد کرد.

 

 

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی