تولید 70درصد میگوی پرورشی کشور در بوشهر

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل شیلات استان بوشهر گفت: پرورش دهندگان میگو در استان بوشهر از ۴هزار و ۴۰ هکتار اراضی پرورشی میگو تاکنون محصول خود را از یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار برداشت کرده‌اند.

به گزارش سایت فیشری و به نقل از تســنیم،  حسین بهمنیاری با بیان اینکه پرورش میگو در استان بوشهر در اراضی ساحلی این استان از اردیبهشت امسال آغاز شد اظهار کرد: پرورش دهندگان میگو در 4هزار و 40 هکتار بیش از یک‌میلیارد و 300 میلیون بچه میگو برای پرورش ذخیره کردند.

وی با بیان اینکه برداشت میگو از اوائل مهرماه آغاز شده بیان کرد:  پرورش دهندگان میگو از هر هکتار اراضی مفید بین 2هزار و 500 کیلوگرم تا چهار هزار و 500 کیلوگرم میگو برداشت می‌کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه اراضی پرورش میگو در استان بوشهر در 10 منطقه ساحلی قرار دارد گفت:  تاکنون پرورش دهندگان از یک‌هزار و 500 هکتار اراضی پرورش، محصول میگو خود را برداشت کرده‌اند.

بهمنیاری با بیان اینکه بیش از سه‌هزار و 800 تن میگو تاکنون از استخرهای پرورشی استان بوشهر برداشت شده است افزود: 4 هزار نفر دست اندرکار پرورش میگوی استان بوشهر محصول خود را تا نیمه‌های آذر برداشت می‌کنند.

وی با بیان اینکه پرورش دهندگان میگو امسال 12 هزار و 50 تن میگو برداشت می‌کنند، خاطرنشان کرد: پرورش دهندگان میگو سال قبل 9هزار تن میگو تولید کردند که 90 درصدآن به خارج از کشور صادر شد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد میگوی پرورش کشور در استان بوشهر تولید می‌شود تصریح کرد: با روندی که در پیش است تولید میگو در استان بوشهر تا دو سال آینده به 2 تا 3 برابر تولید کنونی می‌رسد.


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی