پایان فصل صید میگوی بوشهر از سیزده شهریور

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 حسین پاپری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم دربوشهر با بیان اینکه  10 هزار صیاد امسال در صید میگو در آبهای استان بوشهر تلاش صیادی کردند گفت: یک‌هزار و 500 شناور از هفتم مرداد ماه صید میگو را در آبهای استان بوشهر آغاز کردند و در مدت 37 روز صید این آبزی یک‌هزار و 500 تن میگو صید شد.

وی با بیان اینکه صیادان سال قبل دوهزار و 500 تن میگو صید کردند گفت: صیادان بطور متوسط سالانه یک‌هزار و 500 تن میگو صید می‌کنند که در سالهای 1392 و 1379  صید میگو به بیش از دوهزار و 500 تن رسید .

رئیس اداره امور صید شیلات استان بوشهر با بیان اینکه 468 لنج صیادی در امر صید میگو فعال هستند تصریح کرد: امسال قایق‌های صیادی سهم کمتری در صید میگو بود چراکه زیستگاه میگو درعمق بالای 20 متر دریا است که قایق‌های صیادی قادر به صید در این اعماق نیستند.

وی اظهار کرد: از صید یک‌هزار و 500 تنی میگو استان بوشهر 80 درصد آن توسط لنج‌ها و سهم یک‌هزار قایق صیادی زیر 20 درصد  بود.

رئیس اداره امور صید شیلات بوشهر افزود: صیادان فرصت دارند تا ساعت 24 امشب 13 شهریور اقدام به صید کنند و پس از آن هرگونه تلاش برای صید میگو ممنوع است.

وی اظهار کرد: با توجه به این که آبهای شمالی استان بوشهر صیدگاه مشترک با استان خوزستان و زیستگاه میگو است، صید این آبزی در آبهای خوزستان نیز همزمان با بوشهر ممنوع می‌شود.

پاپری با بیان اینکه صید میگو نسبت به سال قبل کاهش دارد بیان کرد: میزان میگوی صید شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 54 درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: با این وجود این میزان صید نسبت به پنج سال گذشته 3 درصد و نسبت به 10 سال گذشته نیز 12 درصد افزایش دارد.

رئیس اداره امور صید شیلات بوشهر گفت: پارسال در بخش صید میگو استان بوشهر یک سال استثنایی بود که صیادان در 31 روز دو هزار و 500 تن میگو صید کردند.

 

 

 


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

بیشتر بدانیم

گاو کوسه (Carcharhinus leucas) تنها کوسه ماهی ایران و جهان است که می تواند مدت طولانی در آب شیرین نظیر رود کارون زندگی کند.