انتقاد از نگاه صرف آماری به تولید آبزیان

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 رییس اتحادیه آبزیان هرمزگان گفت: نگاه صرف آماری به تولید آبزیان در هرمزگان دردی را از این صنف دوا نمی‌کند چرا که شرایط رقابتی در بازارهای هدف بسیار سخت شده است.

مهرداد بازرگان امروز در نشست کارشناسی شورای گفت‌وگو با محوریت بررسی و تدوین چهارچوب نظام نامه جامع پرورش میگو در استان هرمزگان، اظهار داشت: واقعیت این است که پرورش دهندگان میگو در استان با مشکلات فراوانی روبرو هستند و از طرقی رقابت در بازارهای هدف با وجود کیفیتی که میگو استان هرمزگان دارد، بسیار سخت شده است.

وی یادآور شد: قوانین دست و پاگیر باید از مسیر پرورش دهندگان میگو برداشته شود و از طرفی کسانی پای در عرصه پرورش میگو بگذارند که صلاحیت های لازم را داشته باشند.

رییس اتحادیه آبزیان هرمزگان با تصریح بر این که تدوین چارچوب دقیق برای پرورش میگو در استان بسیار ضروری است، خاطرنشان کرد: تولید در این عرصه کاری تخصصی با ویژگی‌های خاص خود است که ورود غیرعلمی به آن می‌تواند سبب هدررفت سرمایه‌ها شود.

در ادامه این نشست دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس نیز اضافه کرد: تدوین نظام‌نامه در آینده پرورش میگو در استان و نهایتا در بعد ملی تحول شگرفی ایجاد و آینده پرورش آبزیان در استان را تضمین می کند.

 پیام رضایی ادامه داد: حضور دستگاه‌های ذی‌ربط و مشارکت مدیران دستگاه های در نشست‌های مرتبط با تدوین نظام‌نامه بسیار مهم و حیاتی است و باعث تسریع در امور می‌شود و باید از ظرفیت های آبزی پروری در استان های ساحلی همانند هرمزگان با توجه به تقاضاهایی که در بازارهای هدف وجود دارد استفاده بیشتری شود.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی بندرعباس امروز با تمام توان در کنار فعالان اقتصادی ایستاده است و تمام موانع و مشکلات بخش خصوصی به عنوان قلب تپنده اقتصاد استان را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

عرصه رقابت در بازارهای هدف بر پرورش دهندگان میگو تنگ شده است

کاظمی مدیرعامل کنسرسیوم آبزیان استان هرمزگان گفت: با توجه به وضعیت پرورش میگو در استان و قیمت‌های تمام شده برای تولیدکنندگان، عرصه رقابت بر تاجران این بخش بسیار تنگ شده است چرا که تولیدکنندگان مجبورند میگوی خود را با قیمت بالاتری نسبت به سایر تولیدکنندگان کشورهای دیگر به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه ما به یک مرکز مانیتورینگ در قالب بخش  خصوصی نیاز داریم، افزود: باید این ظرفیت را در استان به وجود آوریم که بتوانیم با استفاده از اطلاعات درست، کاهش تولید میگو در سطح را در استان مورد بازنگری قرار دهیم.

کاظمی ادامه داد: ظرفیت‌هایی که در بخش پرورش میگو در استان وجود دارد اگر به صورت واقعی بهره برداری شود می‌تواند تحول بزرگی در اقتصاد و اشتغال استان به وجود آورد و این مهم جز با اصلاح و تدوین نظام‌نامه جامع پرورش میگو محقق نمی‌شود.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی