تولید ۵۰۰کیلوگرم ماهی خاویاری در حاجی‌آباد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

-رییس اداره توسعه آبزیان آب‌های داخلی داخلی شیلات هرمزگان گفت: ۵۰۰کیلوگرم ماهی خاویاری پرورشی در مزرعه دشت گلروئیه حاجی‌آباد تولید شد.

سیروس برازنده روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا پیش‌بینی کرد: تا پایان سال جاری پنج تن ماهی خاویاری پرورشی(فیل ماهی) در شرکت کشت و صنعت دشت گلروئیه حاجی‌آباد تولید می‌شود.

وی اظهار داشت: این ماهی‌ها از دو سال گذشته با وزن ۸کیلوگرم ذخیره‌سازی شده و در حال حاضر وزن آن‌ها به ۹ کیلوگرم ارتقا پیدا کرده است.

رییس اداره توسعه آبزیان آب‌های داخلی داخلی شیلات هرمزگان خاطر نشان کرد: امکان‌سنجی پرورش ماهی خاویاری در شهرهای غیرساحلی، استفاده چندمنظوره از منابع آب شیرین، افزایش بهره‌وری و فعال‌سازی ظرفیت‌های جدید توسعه آبزی‌پروری استان همراه با کشاورزی، ایجاد تنوع گونه‌ای در پرورش آبزیان، افزایش بهره‌وری و تولید و معیشت کشاورزان از مهمترین مزایای اجرای طرح پرورش ماهی خاویاری است.

برازنده بیان داشت: پرورش ماهیان خاویاری عمدتاً در استان‌های شمالی کشور و دریای خزر صورت می‌گیرد اما با تلاش‌های شیلات هرمزگان، این گونه از فیل ماهی در شرایط طبیعی و با بهترین رشد کیفیت در استخرهای کشاورزی تولید شده‌اند.

استان هرمزگان با ۲۲ بندر صیادی و صید سالانه افزون بر ۲۷۰ هزار تن انواع آبزی، ۳۰ درصد بنادر صیادی و ۳۶ درصد صید انواع آبزیان کشور را به خود اختصاص داده است که این آمارها نشان از جایگاه و اهمیت فعالیت‌های شیلاتی این استان در کشور دارد.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی