بیش‌از ٢۲۰ تن ماهی در ایرانشهر تولید می‌شود

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رییس اداره شیلات ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش‌از ٢٠٠ تن ماهی از ٩٠ باب استخر این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

عزیز آبسالان روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: انواع ماهیان گرمابی از جمله کپور، آمور(شیرماهی)، فیتوفاگ و بیگ هد در طول سال در ایرانشهر پرورش داده می‌شود.

وی گفت: ماهی‌های تولید شده در ایرانشهر علاوه‌بر مصرف داخلی به سایر نقاط سیستان و بلوچستان نیز ارسال می‌شود.

رییس اداره شیلات ایرانشهر گفت: تمامی استخرها در کنار مزارع کشاورزی با هدف استفاده بهینه از آب ساخته شده به طوریکه علاوه‌بر پرورش ماهی برای آبیاری زمین‌های کشاورزی نیز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش‌از ١۵٠ نفر در استخرهای پرورش ماهی در ایرانشهر اشتغال دارند،گفت: ماهی‌های رها شده در استخرهای پرورش ماهی به طور رایگان از طریق اداره‌کل شیلات سیستان و بلوچستان در اختیار پرورش دهندگان قرار می‌گیرد.

آبسالان دوره پرورش ماهی در استخرهای پرورش ماهی ایرانشهر را هشت تا ١٠ ماه ذکر کرد و اظهارداشت: با برنامه‌ریزی صحیح و احداث استخرهای دیگر در کنار مزارع می‌توان تولید ماهی را در این شهرستان به طور چشمگیری افزایش داد.

وی بیان کرد: تجهیز استخرهای پرورش ماهی به سیستم هواده مهمترین راهکار برای افزایش تولید در واحد سطح، کاهش مخاطرات در طول دوره پرورش و به تبع آن افزایش درآمد قابل ملاحظه پرورش دهندگان است.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار - میلک واقع شده است.

 

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی