قزل‌آلا هشتاددرصد تولید آبزیان اصفهان را تشکیل می‌دهد

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان در نشست تخصصی راهکار‌های صادرات محصولات شیلاتی استان گفت: شهرستان‌های اصفهان، سمیرم، فریدون‌شهر، چادگان و گلپایگان رتبه‌های اول تا پنجم تولید ماهی را در این استان به خود اختصاص داده اند.
محمدرضا عباسی، این استان را برای نخستین بار تولید کننده تخم ماده ماهی قزل‌آلا در استان دانست و گفت: در زمینه شیلات، ۱۰ برنامه راهبردی در استان تعریف شد که با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم این برنامه‌ها برای توسعه آبزی‌پروری به‌صورت علمی و مناسب با اقلیم استان در حال پیاده سازی است.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تشکیل و توسعه زنجیره‌های تولید آبزیان و پیگیری تشکیل تشکل‌ها و تعاونی‌های تخصصی قدرتمند شیلات از برنامه‌هایی است که به دنبال اجرای آن‌ها هستیم و در این زمینه از تمامی تولیدکنندگان و فعالان بخش شیلات در استان تقاضای همراهی می‌شود تا بتوان با قدرت به سمت موفقیت‌های بیشتر در ایجاد زنجیره و اتصال حلقه‌های تولید تامصرف حرکت کرد.
حاجی مرادی، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان هم در این نشست گفت: برای ایجاد موفقیت‌های بیشتر در بخش شیلات، نیاز به هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر تولیدکنندگان با یکدیگر است بطوریکه در چند ماه گذشته با استفاده از ظرفیت‌های کارگوترمینال شاهد افزایش صادرات محصولات شیلاتی از استان بودیم.
مجتبی فوقی، مدیر حوزه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اصفهان با دارا بودن ظرفیت‌های مناسب و تولیدکنندگان قوی در زمینه شیلات، این توانایی را دارد که در بخش صادرات شیلات با قدرت بیشتری وارد میدان شود و محصولات با کیفیتی به کشور‌های مختلف دنیا صادر کند.
همچنین امیررضا ضیایی، مدیر یک شرکت مدیریت صادرات محصولات کشاورزی در این نشست ظرفیت‌های امروز صادرات محصولات آبزیان این استان به کشور‌هایی همچون چین، روسیه، عراق، ویتنام را بسیار مطلوب بیان کرد و گفت: در تحقیقات ونیازسنجی مشخص شد این کشور‌ها بازار‌های مستعد و خوبی برای محصولات شیلاتی ایران به‌خصوص ماهی قزل‌آلا هستند و ضروری است از این فرصت برای توسعه صادرات از استان بهره برد.
امید شریفی، مدیر زنجیره‌های ارزش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی هم، بیش از ۲۵ زنجیره را در محصولات مختلف کشاورزی استان اصفهان فعال دانست و گفت: یکی از آبزیان از جمله محصولاتی است که برای توسعه و ایجاد زنجیره‌های متعدد از ظرفیت بالایی برخوردار است و تلاش می‌شود در این بخش با همکاری تمامی تولیدکنندگان و کارشناسان و متخصصان بخش به این هدف دست یافت.

طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد


+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی