اعلام جزئیات طرح خرید توافقی ماهی

با اشتراک گذاری، به ما کمک میکنید:

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: طرح خرید توافقی ماهی که توسط ستاد تنظیم بازار مصوب شده، مربوط به پرورش ماهی در قفس و محصولات پرورشی در سواحل و استخر‌های جنوب کشور است.
«عیسی گلشاهی» افزود: بعد از تصویب طرح خرید توافقی ماهی در ستاد تنظیم بازار، در حال تدوین سازوکار اجرایی آن هستیم که با اولویت تولیدکنندگان جنوب کشور شروع می‌شود.

وی با بیان این که در حال تدوین دستورالعملی برای خرید توافقی ماهی هستیم، اظهارداشت: اولویت ما برای خرید توافقی ماهی، محصولات پرورشی در ساحل و دریا در جنوب کشور به ویژه گونه سیباس است.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فراوری و توسعه بازار آبزیان درباره زمان و حجم خرید توافقی ماهی، گفت: هنوز حجم خریداری و زمان دقیق اجرای این طرح مشخص نشده است، اما زمان به دلیل شرایط خاص تولید کنندگان برای ما مورد اهمیت است.

گلشاهی درباره اینکه چرا فقط محصولات پرورش‌دهندگان در جنوب کشور خریداری می‌شود، تصریح کرد: محصول تولید سایر استان‌ها از جمله شمال کشور اکنون برداشت شده، اما در جنوب برداشت یکباره انجام نمی‌شود.

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران درباره ساز و کار اجرای این طرح اظهارداشت: قرار نیست که خود دولت این محصولات را با خرید توافقی به فروش برساند بلکه به دنبال تامین نقدیگی لازم برای تولید محصول جدید پرورش دهندگان هستیم.

وی با اشاره به بسته شدن بازار‌های صادراتی آبزیان و کاهش مصرف این محصول در زمان کرونا تصریح کرد: تولید کنندگان خود بازار‌های لازم را در اختیار دارند، اما در این مدت برای عرضه محصول خود با مشکلاتی مواجه بودند و نقدینگی لازم برای پرورش محصول جدید را نداشتند.

گلشاهی گفت: با توجه به زمان بر بودن اعطای وام در بانک‌ها و بالابودن بهره بانکی در این شرایط توجیهی برای تولید کنندگان ندارد، بنابراین با اجرای این طرح، دولت در واقع تسهیلات مالی را در اختیار تولید کننده قرار می‌دهد.
 
طراحی گرافیک, طراحی لوگو, طراحی بروشور, طراحی کاتالوگ, طراحی سربرگ, طراحی وب سایت, طراحی جلد

+ 0
+ 0

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی